BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • AdresGezgini'nde Eğlenceli Bir Workshop Daha!

AdresGezgini'nde Eğlenceli Bir Workshop Daha!

AdresGezgini'nde Eğlenceli Bir Workshop Daha!

AdresGezgini AR-GE ekibi, Dr. Bora Mocan’ın önderliğinde gerçekleşen eğlenceli bir eğitime daha katıldı. Eğitim'de "Lightbot Hour" diye isimlendirilen uygulama ile hem öğretici hem de eğlenceli vakit geçirdiler. Böylece eğlenceli workshoplarına bir yenisini daha eklediler.

Eğitim senaryosuna göre uygulamadaki oyunda ilk dört bölümde birlikte gidilerek oyunun amaçları ve kazanımları kavrandı. Beşinci bölümle birlikte ekibin içinden ilk bitirenler ödüllendirildi. Amaç en kısa yollarla fonksiyonların oluşturularak görevlerin tamamlanmasıydı. Yaklaşık bir saat süren etkinliğimizde ekip üyelerimiz algoritma mantığıyla beyin jimnastiği gerçekleştirdiler.

Workshopun amaçları:

  • Anlık problem yorumlamalarını yapmak,
  • Problemlere uygun en kısa ve anlamlı komut dosyalarını oluşturmak,
  • Bireysel düşünme ve çözüm yöntemleri geliştirmek,
  • Zaman yönetimi,
  • Algoritma mantığının en temel ve basit yöntemde kavrayabilmek,
  • Birbirlerini tekrarlayan fonksiyonların komut dosyalarındaki döngü yapısına yerleştirilmesinin en temel yapısını anlama.

AdresGezgini AR-GE Merkezi ekibine bu eğitimin ardından bölümleri birinci bitiren her takım arkadaşımız birer çikolata ile ödüllendirildi. Zaman, mekan, uygulama fark etmeksizin eğitime ve öğrenmeye her an açık olduğumuzu belirtiyor, yeni workshoplar'la en kısa sürede tekrar çalışmayı diliyoruz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Dilara Tombuloğlu tarafından yayınlanmıştır.

Dilara Tombuloğlu, 18 Mart 1995'da Adana'da doğdu. Ortaokul ve lise yıllarında profesyonel olarak basketbol oynadı. Gaziemir Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2013 yılında başladığı İzmir Ekonomi Üniversitesi Matematik Bölümü’nden 2018 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarında Erasmus Student Network’de Social Erasmus Ulusal Koordinatörü olarak görev alan Tombuloğlu, Erasmusla gelen öğrencilere yeni hayatlarına alışmaları ve kalacak yer konusunda yardımcı olmanın yanı sıra, ülkemizin sorunlarına çözüm bulmaları ve görmeleri için sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak görev almasını sağladı. Yabancı dil eğitiminin önemli olduğunu düşündüğü için İngilizce dilinin yanında Almanca eğitimi de aldı. Almanya da yaptığı bir yıllık Erasmus+ programının hem İngilizce hem de Almanca dilinin gelişmesi konusunda yardımcı olduğunu düşünüyor.

Yorum Yap