BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Instagram Hikaye'ye Müzik Ekleme Özelliği Geldi!

Instagram Hikaye'ye Müzik Ekleme Özelliği Geldi!

 Instagram Hikaye'ye Müzik Ekleme Özelliği Geldi!

Instagram her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor. Başta Avrupa olmak üzere pek çok ülkede uzun süredir var olan müzik etiketi Türkiye'de aktif oldu. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar Instagram hikayelerine istedikleri müzikleri ekleyebilecekler. Peki siz bu özelliği denediniz mi? Bu özellik nasıl mı kullanabilirsiniz? İşte detaylar!

Hikayeye müzik eklemek için ilk olarak Instagram'ın hikaye kısmına bölümüne girmeniz gerekiyor. Daha sonra hikayenizde paylaşmak istediğiniz görüntüyü ya da videoyu ekliyorsunuz. Devamında ise ekranı yukarı kaydırdığınızda müzik simgesini seçmeniz gerekmekte. Müzik simgesini seçtikten sonra ise arama kısmından istediğini şarkıyı bulup ekleyebilirsiniz.

Artık Türkiye'deki instagram kullanıcıları 39 milyon şarkıdan oluşan şarkı kütüphanesinden istedikleri müzikleri hikayelerinde paylaşacakları fotoğraf ya da videolarına ekleyebilecekler. Eğer paylaşılan şarkının sözleri mevcut ise şarkı sözleri otomatik olarak hikayede belirecek ve kullanıcılar bu sözlerin animasyonunu ve yazı stilini değiştirerek çıkartmalara benzer şekilde döndürebilecek ve boyutunu ayarlayabilecek.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Selin Çelik tarafından yayınlanmıştır.

Selin Çelik, 5 Haziran 1996’da İzmir’de doğdu. Mustafa Kemal Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra öğrenim hayatına Celal Bayar Üniversitesi Ekonomi ve Finans bölümünde devam etti.Üniversite hayatı boyunca dış ticaret ve girişimcilik ile ilgili sertifikalar aldı.Üniversite eğitiminin son yılında Schneider Electric’de Dış ticaret ve Satın alma departmanlarında uzun dönem stajını yaptı.Boş zamanlarında reformer ve fonksiyonel spor yapmayı çok seven biri.Aynı zamanda gezmeyi yeni yerler keşfetmeyi ve moda bloglarını çok seven Selin dijital dünyaya olan ilgisinden dolayı AdresGezginin’de çalışmaya başlamıştır.

Yorum Yap