BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • AdresGezgini’nde Altın Avı!

AdresGezgini’nde Altın Avı!

AdresGezgini’nde Altın Avı!

AdresGezgini AR-GE ekibi olarak, geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiğimiz Türkler Uzayda Workshop’unu takiben bu hafta da Dr. Bora Mocan’ın önderliğinde yepyeni bir workshop çalışması yaptık. 

Proje yönetimi, takım çalışması, stratejik planlama, yatırım getirisi maksimizasyonu ve zaman yönetimi becerilerinin kazanılmasını amaçlayan workshop’ta katılımcılar bu sefer altın avına çıktı. 

Eğitim senaryosuna göre; Konya’da tarıma elverişli olmayan çorak ve verimsiz bir arazide jeolojik araştırmalarda çok yüksek oranda altın bulunuyor. Altın arama sahası MTA tarafından parsellere ayrılıyor ve bu parseller satışa çıkarılıyor. 

Altın çıkarmak için 3 firma başvuru yapan 3 firma 4 kişilik ekiplerden oluşuyor. Toplamda 168 parsellik alanda sadece 66 parselde altın bulunuyor. 3 firmanın da amacı bu parsellerde altın bulup, en çok gelir elde edecek bir çalışma yapmak. 

Workshop şans eseri bulunan altınlarla en çok gelir elde eden takımın kazanmasıyla ilerlemiyor. :) Satın aldıkları parsellerde çıkan altınları gelire çevirmek için ekiplerin Yönetici, Avukat ve Personel’e ihtiyacı var. Bu istihdamı en başta ekiplere verilen bütçe içinden sağlıyorlar. 

Ekipler kurulduktan sonra sıra geliyor parsel satın alma işlemine. Parsel satın almak için en az 1 avukata ihtiyaç var ve parsel satın alma işini sadece avukatlar yapabiliyor. Satın alınan parsellerde en fazla 3 personel çalışabiliyor ve bu 3 personelin başında mutlaka bir Yönetici bulunuyor. yönetici, avukat ve personellerden oluşan bu ekibin yaptığı altın işletme sürecinin sonunda takımlar kasadan paralarını alıyor.

5 dakikalık periyotlar halinde toplam 9 tur altın arama ve altın bulunan parsellerin işletilmesiyle oyun devam ediyor. Birbirinden gizli çalışan 3 firma üyeleri, rakip firmaların seçtiği parsellerde altın olup olmadığını bilmeden kendi stratejileri doğrultusunda en çok para kazanmayı amaçlıyor. 

9 Turun sonunda firmalar ne kadarlık bir gelir elde ettiklerini açıklamadan önce nasıl bir strateji planladıklarını jüri üyelerinin değerlendirmesine sunuyor. 

Gold Gate, Altın Gezgini ve Hazine Avcıları ekipleri arasından jüri üyelerini en çok etkileyen ve en çok kara geçen Gold Gate firması birinci oldu ve kurucu ortaklarımızdan Nejla Mocan’la keyifli bir öğlen yemeğinin tadını çıkardılar. 

Hep söylediğimiz gibi AdresGezgini yönetimi ve çalışanları olarak eğitime ve öğrenmeye her zaman açığız. Yepyeni workshop’larımızı siz değerli takipçilerimizle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. :) 
 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap