BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Yılbaşı Döneminde Google Reklamlarıyla Karlı Çıkın

Yılbaşı Döneminde Google Reklamlarıyla Karlı Çıkın

Yılbaşı Döneminde Google Reklamlarıyla Karlı Çıkın

Yepyeni umutlarla dolu yeni bir yılı kutlamanın en güzel yollarından biri sevdiklerinizi hediyelere boğmaktır, öyle değil mi? Google reklam çeşitleriyle, hediye almak/araştırma yapmak için Google’ı kullanan hedef kitlenize ulaşmak, alışveriş reklamlarıyla global alışveriş yapanların ilgisini çekmek ve bu yılbaşı sezonunda kazançlı çıkmak için blog yazımızın devamını okumanızı öneririz. 

Google Alışveriş Reklamlarıyla Dünyaya Açılın

Küresel müşterilere ulaşmak, sattığınız ürünleri tanıtmak ve ürün resimlerini, fiyatını ve işletme adınızı Google'da küresel çapta arayan kişilerin karşısına çıkararak potansiyel müşteriler bulmak için Alışveriş reklamları kullanın. Google AdWords Alışveriş reklamları Arjantin, Şili, Kolombiya, Hong Kong, Endonezya, İrlanda, Yeni Zelanda, Malezya, Portekiz, Singapur, Güney Afrika, Tayvan, Filipinler, Birleşik Arap Emirlikleri gibi 30'dan fazla ülkede satışa sunulmuştur. 
Ayrıca, ürünleri birden fazla ülkeye satıyor ve gönderiyorsanız ancak web sitenizin her ülkenin para birimi için farklı ürün sayfası yoksa, Google otomatik olarak ürün fiyatlarınızı yerel para biriminizde gösterecektir.

Mağazalar kapanabilir, ancak online mağazalar asla uyumaz

Anne babalar için hayatın ne kadar yoğun olduğunu hepimiz biliriz. İşten izin alıp alışverişe gitmek veya küçükleri evde bırakıp oyuncak mağazasına gitmek her zaman mümkün olmayabilir. İşte tam da çocukların uykuya daldığı, ebeveynlerin akıllı telefonlarını ellerine aldıkları noktada ihtiyaçlarını tek tıkla karşılamalarını sağlamak mümkün. Think With Google’a göre, Google'daki tüm alışveriş aramalarının üçte biri saat 22.00 ve 4.00 saatleri arasında gerçekleşmektedir ve mobil cihaz üzerinde araştırma yapanların %93'ü ürün veya hizmet satın almaktadır.

Bu doğrultuda, ürünleriniz satışını sağlamak için çevrim içi olarak bulunmanız, ürünlerinizi arayan kullanıcıların karşısına basit bir Google aramasıyla çıkmak oldukça önemlidir.

Tüketiciler Yılbaşı Alışverişine Ne Zaman Başlar? 

Dediğimiz gibi alışveriş sezonu yaklaşıyor ve buna hazır olmalısın! Araştırmalara göre tüketicilerin %48'lik kısmı Aralık başında hediye seçmeye ve satın almaya başlıyor. Yani Google reklamları ve sosyal medya reklamlarına başlamanın tam zamanı! Tüketiciler, satın alma kararını vermek için en az 12 farklı kaynaktan bilgi alıyor ve bu bilgileri karşılaştırıyor. Dolayısıyla, anında sonuç beklemek yerine, daha uzun vadeli bir plan düşünmelisiniz. 

Potansiyel müşterilerime en verimli ve ekonomik olanı nasıl ulaşabilirim? Hediye alışverişi yapan kişilere en verimli şekilde nasıl erişebilirim? Stratejimi, doğru zamanda doğru yerde nasıl planlayabilirim? Yılbaşı sezonundan en iyi şekilde yararlanmak için ne yapmalıyım? gibi sorulara verebileceğimiz tek bir cevap var: Google AdWords Reklamları, Facebook Reklamları ve Instagram Reklamları

Öncelikle Google AdWords Reklamları ile ürün veya hizmetinizi arayan potansiyel müşterilere düşük maliyetlerle kendinizi gösterin. Kullanıcılar doğru anahtar kelimelerle arama sonuçlarında size ulaşıp, ürünlerinizi diğer markalarla kolayca karşılaştırma şansına sahip olurlar.

Peki bu noktada ne yapmalısınız? Amacınız, diğer ürünlerle kıyasladıkları noktada sizi tercih etmelerini sağlayacak şekilde kullanıcıların aklında kalmak olmalıdır. Bunu yapmanın en iyi yöntemlerinden biri Görüntülü Reklam Ağı kampanyasıdır. “En Özel Yılbaşı Hediyeleri” başlıklı bir blog yazısının hemen yanında ürününüzü gören kullanıcıların aklında yer edinebilirsiniz. İşin en güzel yanı gösterimler için para ödemez yalnızca tıklamalar için ödeme yaparsınız. Dolayısıyla, çok fazla para ödemeden çok sayıda tüketiciye ulaşmış olursunuz. 

Yılbaşı döneminde, tüketicilerin ürün görsellerini ve fiyatlarını doğrudan arama sonuçlarında görebileceği ve ürünlerle ilgili ayrıntılı bilgi alabildikleri Google Alışveriş Reklamlarını kullanmanızı öneririz. Alışveriş reklamlarının en güzel tarafı, arama sonuç sayfasında ürün görselinin altında fiyat ve markayı görebilmenizdir. Dolayısıyla bütün ürünleri ve fiyatları karşılaştırma şansı bulan tüketici için alışveriş süreci kolaylaşır. Görüntülü reklam kampanyalarıyla, alışveriş reklamlarını birleştirerek kullandığınızda potansiyel bir müşteriyi mevcut müşteriye dönüştürme şansınız oldukça yükselecektir.  

E-ticaret sitenize ek olarak bir de gerçek bir mağazanız varsa reklamlarınıza mutlaka bir Yer Uzantısı eklemelisiniz. Dolayısıyla, satın almadan önce ürünü görmek ve dokunmak isteyen tüketicileri Google reklamları ile mağazanıza davet edebilirsiniz.  

Tüm bunlara ek olarak, satışlarınız artırmada oldukça etkili olan Yeniden Pazarlama kampanyalarını kullanmalısınız. Sitenizi daha önce ziyaret etmiş olan kullanıcılar için Arama Ağı reklamları kampanyasını özelleştirmenizi sağlar. Belki de tüketicinin nihai kararını vermek için ihtiyaç duyduğu şey %10 indirimdir, kim bilir. :)  

AdresGezgini olarak, size özel kampanyalar ve 10 yıllık tecrübemizle Google AdWords reklamları ve sosyal medya reklamları ile ilgili yardıma ihtiyacınız olursa size bir telefon kadar uzağız! ☎️ 444 0 964

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap