BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Yeni Ayrıntılı Arama Raporlarıyla Arama Ölçümlerinin Derinine Dalın!

Yeni Ayrıntılı Arama Raporlarıyla Arama Ölçümlerinin Derinine Dalın!

Yeni Ayrıntılı Arama Raporlarıyla Arama Ölçümlerinin Derinine Dalın!

Geçtiğimiz Kasım ayında doğrudan reklamlarınızdan aramalar oluşturmanızı ve ölçmenizi sağlayan yeni bir AdWords özelliği olan arama ölçümlerini duyurmuştuk. O zamandan bu yana AdWords ekibi, her bir kampanya tarafından oluşturulan aramaları görmenin faydalı olmasının yanında, her bir aramanın ayrıntılarını da görmenin önemli olduğunu düşünerek arama ölçümlerini geliştirdi.

Yeni geliştirilen özellik ile kampanyanızın arama ölçümleri etkinleştirildiğinden beri aldığı her bir arama hakkında, aşağıdakiler dahil olmak üzere, belirli ölçümleri gösteren ayrıntılı arama raporlarını görebilirsiniz.

  • Arama başlangıç zamanı
  • Arama bitiş zamanı
  • Arama süresi
  • Arama durumu (Cevapsız ya da gelen)
  • Arayan alan kodu

Her bir arama hakkındaki ayrıntılı raporları görmek için öncelikle hesabınızdaki Boyutlar sekmesini etkinleştirmeniz gerekiyor. Boyutlar sekmesini etkinleştirdikten sonra, Görüntüle’ye tıklayın ve ayrıntılı arama raporunu açmak için Arama ölçümleri aramaları’nı seçin.

Ayrıntılı arama raporları bir yandan aldığınız her bir aramayı daha derinden incelemenizi sağlar. Bunun yanı sıra, Kampanyalar sekmesinde her bir kampanya için toplu arama raporlarını da görebilirsiniz. Bu ölçümlerin arasında tüm aramaların, gelen aramaların ve cevapsız aramaların sayıları, toplam arama süresi ve ortalama arama süresi yer alıyor.

Henüz sadece Amerika'da sınırlı sayıda reklamveren için kullanılabilir durumda olan "Arama Ölçümleri" hakkında daha falza bilgi almak için Google Ad Innovations’ı ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Dig deeper into call metrics with new detailed call reports

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap