BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Waboba: Oyun Oynamak İçin Çocuk Olmaya Gerek Yok!

Waboba: Oyun Oynamak İçin Çocuk Olmaya Gerek Yok!

Waboba: Oyun Oynamak İçin Çocuk Olmaya Gerek Yok!

Yaşlandığımız için oyun oynamayı bırakmayız, oyun oynamayı bıraktığımız için yaşlanırız. George Bernard Shaw

AdresGezgini ekibi olarak bizler, oyun oynamanın insanları zinde tuttuğuna ve gençleştirdiğine inanıyoruz ve bu fikri paylaşmak ve yaymak adına yeni bir kampanya başlatıyoruz. 16 Ağustos-20 Ağustos 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek olan bu kampanyamız boyunca her gün, gün içinde sorulacak olan soruya doğru cevabı veren ilk kişiye Waboba topu armağan edeceğiz!

Şanslı kişilerden biri olmak için http://www.facebook.com/AdresGezgini sayfasına üye olun ve “Oyunlar ve Oyuncaklar” hakkında bilginizi sınayın! Hızlı Olun! Waboba’yı Kapın!

Waboba Nedir?

Waboba, “water-bouncing-ball”un (suda seken top) kısaltılmış hali ve aynı zamanda diz seviyesinden bele kadar olan yükseklikteki suda oynanan oyunun adıdır. Fikrin sahibi İsveçli Jan von Heland, Waboba’yı 1990’lı yılların sonunda Frizbi’yi suyun üzerinde ters atıp sektirmeye çalışırken keşfetmiş. Topun son haline gelmesi ise birkaç yıl almış. İlk seneler yalnızca İsveç’te satılan Waboba,  2007’de Avrupa’da, 2008’de de Avustralya, Amerika, Kanada ve Güney Afrika’da piyasaya sürüldü. Ünü giderek artan top,  şu anda bütün dünyaya yayılmış durumda!

Daha iyi oynanabilmesi ve suyun üzerinde daha iyi sekmesi için sürekli geliştirilen Waboba için 2009’da Waboba International tarafından topu yakalamayı kolaylaştıran bir eldiven de piyasaya sürüldü!

Peki Waboba Nasıl Oynanır?

Her biri en az iki oyuncudan oluşan takımların topu diğer takıma kaptırmadan kendi aralarında paslaşmaları mantığında oynanmaktadır. Bir takımın bütün oyuncuları, topu su üzerinde en az bir kez sektirerek birbirlerine verirler. Bu tur tamamlandığında takım 1 (bir) puan alır. Bu şekilde ilerleyen seride, 3(üç) puan alan oyunu kazanır. Her oyuncu topu en fazla 5 saniye kendi elinde tutma hakkına sahiptir.

Rakip takımın amacı da topu diğer takımdan alarak aynı mantıkla kendi takımını galip hale getirmektir. Topu elinde tutmayan oyunculara markaj yapmak serbesttir fakat oyuncu ile herhangi bir fiziksel temasa geçmek kural dışıdır. Topu elinde tutan oyuncuya ise hiçbir müdahale yapılamaz.

Kampanyamıza katılım sağlayacak tüm yarışmacılara şimdiden Bol Şans!

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap