BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Ücretsiz Raporlama Aracı LinkTally ile Link Paylaşımlarınızı Ölçün!

Ücretsiz Raporlama Aracı LinkTally ile Link Paylaşımlarınızı Ölçün!

Ücretsiz Raporlama Aracı LinkTally ile Link Paylaşımlarınızı Ölçün!

Sosyal paylaşım butonları sosyal medya stratejinizi oluştururken dikkat etmeniz gereken en önemli adımlardan biri. Çünkü bu butonlar, metin, görsel ya da video içeriklerini çevremizle paylaşabilmemizi sağlıyor. Dolayısıyla, aslında bu kadar küçük ve önemsiz gibi görünen bir ayrıntı dijital ortamlarda topluluk yaratabilme işlevinde son derece önemli bir işleve sahip.

Birçoğumuzun blogunda paylaşma butonları yer alıyor, çünkü kolay, basit ve ölçülebilirdir. Ama bazı sitelerde de bu butonları göremezsiniz. Örneğin arama motoru optimizasyonu ile ilgili bilgiler içeren Seomoz blogunda Facebook, Twitter ve Google+ varken Linkedin butonu yok ve belki de siz bu blogdaki bir yazının LinkedIn'de kaç defa paylaşıldığını merak ediyorsunuz.

Sosyal medya bilimcisi Dan Zarella bu merakınızı gidermek ve sosyal ağların paylaşım metriklerini anlayabilmek için bir proje geliştirmiş. LinkTally.com adresinden ulaşabileceğiniz çalışma, dilediğiniz bir linkin Google+, Facebook, Twitter ve LinkedIn'de kaç defa paylaşıldığını ortaya koyuyor.

linktally

Oldukça basit bir arayüzü olan bu site, ücretsiz olarak URL analizi yapmanızı sağlıyor. Hem kendi yarattığınız linkleri hem de rakiplerinizin web sitelerinin paylaşılma sayısını LinkTally.com ile ölçebilirsiniz.

Pazarlamacılar LinkTally’i nasıl kullanabilir?

Sosyal medyada ölçümleme en önemli adımlardan biridir. LinkTally ile web sitelerinin paylaşılma sayısını kolayca raporlayabilirsiniz.

Ayrıca yazmak istediğiniz bir blog içeriğini hangi ağlarda paylaşacağınıza karar vermek için o konuda önceden yazılmış örnekleri LinkTally.com ile incelemeniz yeterli olacaktır. Yeni içerik bulmak için de LinkTally kullanabilirsiniz. Görseller mi, video içerik mi yoksa metin mi daha fazla trafik sağlıyor ölçebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap