BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Tesis Tanıtım Reklamlarıyla Otelinize Doğrudan Müşteri Çekebilirsiniz

Tesis Tanıtım Reklamlarıyla Otelinize Doğrudan Müşteri Çekebilirsiniz

Tesis Tanıtım Reklamlarıyla Otelinize Doğrudan Müşteri Çekebilirsiniz

Tesis tanıtım reklamları, otel kampanyaları içine yeni eklenen bir reklam grubu türüdür. Bu reklam türü sayesinde otellerin tanıtımını arama sonuçlarında daha görünür bir yere taşıyabilir ve müşterilerin ilgisi çekebilirsiniz. Tesis tanıtım reklamları tıklamaları arttırmayı bunun yanında dönüşüm oranlarını ve rezervasyon oranlarını düşürmemeyi hedeflemektedir.

Tesis tanıtım reklamları; hala istediği otele karar veremeyen kullanıcılara ulaşmayı hedefleyen bir reklam biçimidir ve Google bu reklam biçiminin dünya çapında kullanıma açıldığını duyurmuştur. Reklamlarverenler belli konumdaki otellerini tanıtabilir ve arama sonuçlarında daha etkin ve üst sıralarda görünebilirler. Yeni özellik eklenmeden önce reklamverenler bu reklam biçimine beyaz liste ile katılım sağlarken, artık özel tekliflerini API, Google Ads arayüzü ve toplu yükleme sistemi üzerinden sağlayabilecek.

Tesis tanıtım reklamlarının avantajları şu şekilde sıralanabilir;

1) Otel arayan bir kullanıcının önüne tanıtımınız çıkar.

2) Hangi özelliğinizi ön plana çıkarmak isterseniz arama sonuçlarının üstünden bunu seçebilirsiniz.

3) Kullanıcı web sitenizi ziyaret ederse ödeme yaparsınız.

Standart kullanılan otel rezervasyonları ise sadece kullanıcının zaten karar vermiş olduğu otel için rezervasyon yapmasını sağlarken tesis tanıtım reklamları standart olarak kullanılan otel rezervasyonlarının aksine otel arayan henüz kendine uygun bir otel bulamayan kullanıcıların kararlarını etkilemeyi amaçlamıştır. Tesis tanıtım reklamları kullanıcıya belli bir bölgedeki en iyi sonuçları sıralar. Bu sıralamayı oteldeki boş oda durumuna göre gösterir. Bu sonuçlara Google Haritalar kısmında da ulaşılabilmektedir. Google’a bağlı diğer alanlarda da gösterilmesi için çalışmalar devam etmektedir. Tesis tanıtım reklamlarının ortaya çıkmasının nedenlerinden biri; otel iş ortaklarının yeni açılan bir otelin tanıtımını yapmak istemeleri, belli bölgedeki bilinirliğini daha çok arttırmak istemesi veya sezonun hareketli olan zamanında bu fırsatı yakalamak istemeleri gibi geri bildirimler alınmış olmasıdır.

Bu açıklamayla beraber; tesis tanıtım reklamları otel kampanyaları içinde bir reklam grubu olarak kullanılmaya başlanacaktır. Bu kampanya türünü kullanan reklamverenler tesis tanıtım reklamlarını da kullanabilecektir.

Tesis tanıtım reklamı oluşturma adımları:

1. Google Ads hesabınızı Hotel Center'a bağlayın ve hesabınıza giriş yapın.

2. Tesis tanıtım reklamı oluşturmak için oluşturduğunuz bir otel kampanyasını seçebilirsiniz.

3. Yeni bir reklam grubu oluştur seçeneğini tıklayın daha sonra reklam grubu türü olarak "Tesis tanıtımı"nı seçebilirsiniz.

4. Tanıtmak istediğiniz yerleri seçtikten sonra tesis tanıtım reklam grubuna ekleyin.

5. Reklam grubuna ait tekliflerinizi belirleyin.

6. Kampanyanızı ve tesis tanıtımı için oluşturduğunuz reklam grubunuzu artık etkinleştirebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap