BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Sayılarla Facebook ve Google Reklamları

Sayılarla Facebook ve Google Reklamları

Facebook reklamları dijital reklamcılığın yeni fenomeni sayılır ama yakın bir zamanda en büyük olamayacak gibi görünüyor. Konu reklam getirisi olduğunda, Google halen piyasanın en büyüğü ve her sene daha da büyüyor. eMarketer’ın yayınladığı tabloya göre 2009 yılında Google çevrimiçi reklam pazarındaki %34,9’luk payı ile  Yahoo (%16,1)  ve Facebook’un (%2,4) açık ara önündeydi. 2012’de Facebook’un payının içinde bulunduğumuz yıl için öngörülen %7,7’den %8,8’e yükselmesi bekleniyor. Bu tablo, Facebook'un Google’a yaklaşması için yeterli olmayacak gibi. Çünkü arama devi Google'ın 2012 reklam pazarında içinde bulunduğumuz yıl %43,5’lik pazar payını daha da artırarak %47,6’ya yükseltmesi bekleniyor.

Google, arama ağı ve içerik ağı olarak internet reklam pazarının oldukça büyük bir kısmına sahip. Google'a reklam verdiğinizde karşılığını fazlasıyla ve kısa bir süre içinde alıyorsunuz. Facebook reklamları ise profil hedefleme ile üreticilerin ve satıcıların hedef kitlesini özelleştirmesine yardımcı oluyor. Reklamınızı hangi gerçek kişilerin görmesini istiyorsanız ona göre hedefleme yapabiliyorsunuz. Hedef kitlenizi, Facebook kullanıcıları nerede oturuyor, hangi ilgi alanlarına sahipler, yaşları ve cinsiyetleri nedir sorularına cevap vererek oluşturabilirsiniz. Sattığınız ürün ya da hizmet ile ilgilenmeyen kişiler için para harcamanıza gerek yok. Facebook ve Google reklamları küçük işletmelerin kullanması gereken reklam platformları. Her firma için Facebook her firma için de Google uygun olmayabilir. Size uygun reklam platformunu öğrenmek ve etkili bir reklam çalışması yapmak için AdresGezgini'ne ulaşın ve reklam profesyonellerimiz ile görüşün!

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap