BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Sağlık Sektöründe Dijital Pazarlama Stratejileri

Sağlık Sektöründe Dijital Pazarlama Stratejileri

Sağlık Sektöründe Dijital Pazarlama Stratejileri

Dijital pazarlama, elektronik cihaz veya internet kullanarak yapılan tüm pazarlama faaliyetlerini kapsamaktadır. Dijital pazarlamanın gücünü kullanmak isteyen markalar müşterilerine ulaşmak, ürün ve hizmetlerini tanıtmak veya satmak amacıyla dijital kanallardan faydalanır.

Dünyada ve ülkemizde görece olarak çok genç ancak çok geniş bir yer kaplayan dijital pazarlama sektörü bir çok alana yayılmış durumda olup, bu durumdan sağlık sektörü de büyük ölçüde etkilenmiştir. Bu durum sağlık sektöründe öyle bir hal almıştır ki; günümüz şartlarında internetin de çok yaygın ve ulaşılabilir olduğunu düşünürsek, tedavi arayışındaki hastalar veya hasta yakınları kendilerine ya da sevdiklerine en uygun tedaviyi sağlamak adına ilgili kuruluşları internette araştırmadan karar vermiyorlar. Hal böyle olunca da internet erişiminin bu kadar yaygın olduğu bir dünyada sağlık sektörü profesyonelleri de dijital pazarlamanın ölçülebilir ve uygun maliyetli olan gücünden  faydalanma yoluna gidiyor.

Peki nedir sağlık sektöründeki dijital pazarlama stratejileri?

1. Güçlü ve kapsamlı bir web sitesi oluşturun. Belirttiğimiz gibi güçlü ve kapsamlı bir web sitesi dijital pazarlamada başarı sağlamak adına çok önemlidir. Kurumunuzun kadrosunun, tedavilerinin detaylı ve açık bir şekilde sunulduğu bir web sitesi sizi her zaman bir adım önde tutacaktır.

2. Sosyal medya reklamlarının gücünü kullanın. İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla orantılı olarak artan bir diğer güç sosyal medyanın gücüdür. Bir çok insanın gün içerisinde saatlerini geçirdiği sosyal medya platformları ve bu platformlarda yayınlanan reklamlarınız sizi kesinlikle bir adım öne taşıyacaktır.

3. Arama motoru optimizasyonlarından faydalanın.

4. Videolar ile görsel hafızanın gücünü kullanın. Unutmayın insanlar gördükleri şeyleri kolay kolay unutmazlar. Bu aşamada görsel hafızanın gücünü yadsımak doğru olmayacaktır. Bu nedenle sosyal medya reklamlarını veya web sitelerinin videolarla desteklenmesi dijital pazarlamanın sağlık sektöründeki bir diğer önemli stratejisidir.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Mert Danışmentli tarafından yayınlanmıştır.

Mert 1994'te izmir'de doğdu. Teğmen Ali Rıza Anadolu Lisesinde lise eğitimini tamamlayıp Celal Bayar Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. Uzun yıllar alt yapılarda basketbol oynadı ve hala basketbol faaliyetlerine şirketler liginde devam ediyor. Çeşitli yerlerde çalıştıktan sonra kariyerine AdresGezginin'de devam etme kararı aldı. Sosyal hayatında arkadaşlarıyla vakit geçirip sporla ilgilenmeyi seviyor.

Yorum Yap