BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Popcorn Video Maker ile Etkileşimli Videolar Hazırlayın [Ted Konuşması]

Popcorn Video Maker ile Etkileşimli Videolar Hazırlayın [Ted Konuşması]

Popcorn Video Maker ile Etkileşimli Videolar Hazırlayın [Ted Konuşması]

Mozilla operasyonlardan sorumlu başkanı Ryan Merkley videonun webde en ihmal edilen araçlardan biri olduğunu düşünüyor. Videonun Web’e küçük bir kutu halinde geldiğini ve diğer tüm içeriklerle bağlantısını kopardığını düşünüyor. Aslında on yıl boyunca web üzerindeki videolarda değişen tek şey kutunun boyutu ve resmin kalitesi oldu.

Ryan Merkley bir Mozilla projesi olan Popcorn’un bu tekdüzeliği değiştirdiğini savunuyor. Artık herhangi bir internet kullanıcısı web üzerinden direkt olarak çekilen içerikle videoyu birleştirebilecek. Yani videolarınız statik değil dinamik olacak ve bunun için üst düzey programlama bilgisine ihtiyacınız yok.

Etkileşimli videolar yaratmak için önce aşağıdaki Ryan Merkley’in Ted konuşmasını izleyen ve sonra Popcorn Movie Maker’a girerek kendi etkileşimli videonuzu hazırlayın.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap