BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Pazarlamada Video Etkisi

Pazarlamada Video Etkisi

Pazarlamada Video Etkisi

Web sitenizi , diğerleri arasında öne çıkarmak ve farklı kılmak gerçekten zor bir iş. İnternet ve teknoloji kullanımının bizlere sunduğu onca teknik arasında pazarlama alanında videoların kullanılma sıklığı olması gerekenin çok altında. Videoların zahmetli ve maliyetli olarak algılanması, işletmeler tarafından pazarlama faaliyetlerinde kullanımını baltalıyor. Gerçekte etkisi en büyük pazarlama araçlarından biri olan videolarla pazarlama çalışmalarınıza ivme kazandırabilirsiniz.

Diğerlerinden farklılaştırır.

Şu an için çok az işletmenin pazarlama çalışmalarında videoları kullanıyor olması aslında sizin için bir artı. Bir anda kimsenin sahip olmadığı bir aksesuara sahip olmak birçok kişinin ilgisini çeker. Videolar da tıpkı aksesuar gibi pazarlama çalışmalarınıza hareket katacak ve işletmenizi diğerlerinden öne çıkaracaktır. Ayrıca bir video hazırlamak için çok değerli bir ürüne sahip olmanıza da gerek yok. Bir video eklemek kullanıcının beyninde sizin teknoloji ile paralel ilerlediğiniz algısını yaratacaktır.

Çevrimiçi varlığınızı güçlendirir.

Videolar genellikle  YouTube, Vimeo gibi çevrimiçi yayın kanalları ile kullanılırlar. Günümüzde bir çok internet kullanıcısının bir konu hakkında fiziksel eylemde bulunmadan önce internetten araştırma yaptığını hepimiz biliyoruz. Öyleyse siz de onların arama yaptıkları kanallara videolarınızı koyun ve istedikleri şeyleri vermeye çalışın.  Videonuz kullanıcılara istediklerini sunabileceğinizi kanıtladığı anda sizi tercih etmemeleri için hiçbir sebep kalmaz.

İşletmenizi insancıllaştırır.

Kullanıcıları bilgilendiren bir sayfa dolusu metin yerine bir insanın konuştuğu video, işletmenizin neler sunduğunu aktarmakta çok daha başarılı olacaktır. İnsanlara yardımcı olmaya çalışan gerçek bir kişi sanal ortamda sizin daha insancıl algılanmanızı sağlar. Markanıza bir yüz kazandırmak müşterilerinizle güçlü bir ilişki kurmanızı da kolaylaştırır.

Videolar mobil kullanıcı dostudur.

Her kullanıcının masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarında oturmadığı bir dönemdeyiz.  Akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının da küçük bir ekrandan koca bir metni okumaktansa  video izlemeye daha meğilli olduğunu buna eklersek mobil kullanıcılar için de oldukça önemli olacaktır. Mobil cihazlarda gözler için yazılara nispeten daha sağlıklı olan videolar hedefine ulaşacaktır.

Paylaşmak daha kolaydır.

Bazı zamanlarda çoğumuz için sosyal platformlarda birkaç cümle yazmak zor olabiliyor. Bu durumlarda video paylaşmayı tercih ederiz. Bize video olarak sunulan ve beğendiğimiz bir markanın içeriğini paylaşma olasılığımız da çok yüksektir. Bu yüzden kullanıcıların paylaşabileceği hale getirilmiş bir video içeriği viral olarak da işletmenize fayda sağlayacaktır.

Kaynak

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap