BLOG

 • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
 • Blog
 • KOBİ’ler için Facebook İşletme Sayfası Açma Rehberi 

KOBİ’ler için Facebook İşletme Sayfası Açma Rehberi 

KOBİ’ler için Facebook İşletme Sayfası Açma Rehberi 

Türkiye’de aylık aktif 42 milyon kullanıcı sayısı olan sosyal medya devi Facebook’ta yer almak mı istiyorsunuz? İşletmenizi Facebook’ta duyurmak ve hedef kitlenizle bağlantı kurmak için ücretsiz bir Facebook sayfası oluşturun. Nasıl mı? Cevabı blog yazımızda.

Facebook İşletme Sayfası Nasıl Açılır?

 • Öncelikle Facebook’un sayfa oluşturma sayfasını ziyaret edin. 
 • Yerel İşletme, Şirket, Kuruluş, Enstitü, Marka veya Ürün, Sanatçı, Müzik Grubu veya Tanınmış Kişi, Eğlence, Ortak Hedef veya Topluluk seçenekleri arasından işletmenize en uygun olan sayfa türünü seçin. 

 • Sayfa adı genel olarak işletmenin adı olarak seçilse de mevcut ve potansiyel müşterilerinizin sizi aramak için kullanabileceği bir isim de seçebilirsiniz. 
 • İşletmeniz hakkında detaylı bilgi paylaşmak için Hakkında kısmını boş bırakmamanızı öneririz.
 • Kullanıcıların markanızı net bir şekilde görebileceği bir profil fotoğrafı ve kapak fotoğrafı kullanın. Sayfanıza ilk kez giren bir kullanıcı, marka isminizden, profil resminizden ve kullanacağınız kapak fotoğrafından o sayfanın size ait olduğunu ilk bakışta anlamalıdır. 

 • Mevcut ve potansiyel müşterilerinizin web sitesini ziyaret etmeleri veya size telefonla ulaşabilmeleri için eylem çağrısı düğmeleri ekleyin.  Eylem çağrısı düğmesine ek olarak Facebook sayfanıza mutlaka internet adresini ekleyin. Size ulaşılabilecek adresler, telefon numaraları, e-mail adresleri, sunduğunuz hizmet/ürünle ilgili ayrıntılı açıklamalar, amacınız açıkça belirtilmeli. Web sayfanız ve varsa blog adresleriniz görünür bir yerde olmalı.
 • Etrafımızdaki herkesin neredeyse bir Facebook hesabı olduğunu düşünürseniz sayfanızı beğenebileceğini düşündüğünüz bütün arkadaşlarınızı Facebook üzerinden sayfanızı beğenmek üzere davet edebilirsiniz.
 • Facebook Messenger uygulaması ile müşterilerinizle bire bir bağlantı kurmak, kullanıcıların soru ve görüşlerini kolayca yanıtlamak için uygulamayı sayfanıza entegre etmenizi öneririz.

Bu adımları takip ettikten sonra Facebook sayfanız paylaşıma hazır! İşletmenizin sahip olduğu özellikleri Facebook sayfanızda paylaşırken çok daha geniş bir hedef kitleye ulaşmak isterseniz Facebook reklamları hakkında detaylı bilgi almak için AdresGezgini’nin alanında uzman ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Cemre Bağcı tarafından yayınlanmıştır.

Cemre Bağcı, 1989 yılının Temmuz ayında güller diyarı Isparta'da dünyaya gelmiştir. Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olduktan hemen sonra iş hayatına Dijital Müşteri Temsilcisi olarak McCANN İstanbul'da başlayan Bağcı, metrobüsün insan haklarına aykırı bir ulaşım aracı olduğunu düşünerek İzmir’e taşınmaya karar vermiştir. İzmir’de ki 2 yıllık offline reklamcılık deneyiminin ardından dijital reklamcılığa geri dönmüştür. Yoga, uzun yürüyüşler, sinema gibi hobilerine ek olarak seyahat etmekten ve yeni yerler keşfetmekten büyük mutluluk duyar. AdresGezgini'nde Tasarım Bölümü'nde çalışmaktadır.

Yorum Yap