BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Küçük İşletmeler için Sosyal Medya Reklamları

Küçük İşletmeler için Sosyal Medya Reklamları

Küçük İşletmeler için Sosyal Medya Reklamları

Küçük işletmeler markalarını tanıtmak, ürünlerini ön plana çıkarmak, işlerini büyütmek ve yeni müşterilere ulaşmak için sosyal medyadan yararlanabilir. Sosyal ağlar marka ve ürün bilinirliğini arttıran en etkili mecralar arasında yer aldığı için reklam çalışmaları yapmak işletmenizin verimliliğini çok daha fazla artıracaktır. Sosyal medyada neler yapabileceğiniz ve nasıl ilerlemeniz gerektiğini bu yazıda görebilirsiniz.

Öncelikle bir planınız ve amacınız olmalı. Bu yola çıkarken amacınız marka bilinirliğini artırmak mı, yeni kitlelere ulaşmak mı, ürünlerinizi veya hizmetinizi tanıtmak mı, takipçi kazanmak mı?

İçerik planlarınızı oluşturun.  İçerik planlarınıza haftanın hangi günleri hangi zaman aralıklarında paylaşımlar yapacağınız ya da paylaşımlardaki konu başlıkları gibi maddeler belirleyerek düzenli ve planlı hareket edilmesi geri dönüşümleri artırma şansını yükseltecektir.

 Sizin için doğru olan platformu belirleyin: Alakalı bir hedef kitleyle bağlantı kurmak istiyorsanız Twitter; online satış yapmak, markanın takip edilmesini sağlamak istiyorsanız Facebook; özgün ve amaca uygun içeriklerle etki yaymak için Instagram; yaratıcı içerikler ve yaratıcı kitle için Tumblr ya da tasarımlarınızı paylaşmak istiyorsanız Pınterest kullanabilirsiniz.

 

Son olarak reklam bütçenizi iyi yönetmeniz gerekmektedir. Küçük işletmeler, markalarını büyütmek için reklamlara yatırım yapmalıdır. Bunun için de reklam bütçesini doğru bir şekilde yönetilmesi ve doğru sosyal ağlarda doğru reklam modellerine yatırım yapılması gerekir.

Reklamlar hakkında uzman destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Merve Sunar tarafından yayınlanmıştır.

Merve Sunar, 17 Ekim 1995 İzmir doğumlu. İzmir Ekonomi Üniversitesi %100 İngilizce Endüstri Mühendisliği bölümünden 2019 yılında mezun oldu. Stajını havalandırma sistemleri üretimi yapan bir fabrikada tamamladıktan sonra, bitirme projesini de Almanya merkezli Saueressig firmasında “Zaman Çizelgelemesi” konusu üzerine yaptı. Mezun olduktan sonra Ocak 2020 – Temmuz 2021 süre zarfında satış destek, operasyon ve fiyatlandırma departmanlarında deneyim kazandı.Üniversitede okulun korosunda ve dans kulübünde uzun süre yer aldı. Hala müziğe ve dansa olan ilgisi devam ediyor. Arkadaşlarıyla gece yürüyüş yapmayı, spor yapmayı, dans etmeyi, müzikle ilgilenmeyi çok seviyor. Sürekli kendini geliştirmeye ve yeni şeyler öğrenmeye odaklı olduğu için AdresGezgini ekibinde, Veri Analiz Uzmanı olarak görev almaktadır.

Yorum Yap