BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • KOSGEB Danışmanlık Desteği Başvuru Süreci

KOSGEB Danışmanlık Desteği Başvuru Süreci

KOSGEB Danışmanlık Desteği Başvuru Süreci

KOSGEB’in danışmanlık desteği kapsamında KOBİ’leri E-Ticaret ve İnternet Stratejileri Belirleme ve İnternet Tabanlı Sistem Geliştirme konularında satın alacakları danışmanlık hizmetlerinde %50 oranında desteklediğini daha önceki yazılarımızda belirtmiştik. Bu destek kapsamında KOSGEB, her bir danışmanlık gider kalemini 6.000TL’ye kadar destekliyor. Bu şu demek; eğer 12.000 TL + KDV’lik bir danışmanlık desteği alırsanız, KOSGEB size 6.000TL geri ödeme yapıyor. Bu yazımızda Danışmanlık Desteği'nden faydalanma süreçleri hakkında adım adım bilgi vereceğiz. Öncelikle bu desteği sadece AdresGezgini gibi alanında TSE belgesi olan kuruluşlar aracılığı ile alabildiğinizi, TSE belgesi olmayan bir kuruluştan danışmanlık desteği alamadığınızı, alsanız bile KOSGEB’in buna destek vermediğini önemle vurguluyoruz.

KOSGEB’e Kayıt

İlk aşamada mutlaka İşletmenizin KOSGEB’e kayıtlı olması gerekiyor. Kayıt olurken sizden bilanço, vergi levhası, SGK borcu yoktur gibi belirli belgeler istiyorlar. Bunları hazırlayıp KOSGEB uzmanınıza kaşeli imzalı şekilde teslim ettiğinizde kaydınız gerçekleşiyor. KOSGEB’in internet sitesinden bunları rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Kayıt olduktan sonra size Online sisteme giriş için kullanıcı adı ve şifre verilecek, bunları kullanarak KOSGEB’in Online sistemine giriş yapacaksınız.

Danışmanlık Desteği Başvuru

KOSGEB’in Online sistemine  giriş yaptıktan sonra Genel Destek Başvurusu’na tıklıyor, ardından çıkan seçenekler arasından Danışmanlık Desteği için “Yeni Başvuru” butonuna basıyorsunuz. Danışmanlık Konusu kısmında Bilgisayar ve Bilgi Teknolojileri başlığının altında olan E-ticaret ve İnternet Stratejileri Belirleme'yi seçiyorsunuz. Burada bir takım alanları doldurmanız gerekiyor. Kendi işletmenizle ilgili iletişim bilgisi gibi alanları doldurduktan sonra, KOBİ Danışmanı yazan kısımda AdresGezgini’ne ait bilgileri dolduruyorsunuz. Bu kısımda şirket iletişim bilgileri dışında Danışmanlık Hizmet Bedeli, Hizmet Süresi, Başlama-Bitiş Tarihi, TSE Belge No gibi bilgiler isteniyor. Bu bilgileri AdresGezgini A.Ş.’deki müşteri temsilciniz ile birlikte belirleyip ilgili alanları sizin doldurmanız gerekiyor. Ayrıca bu alanda sizin için hazırlayacağımız Danışmanlık Hizmeti İş-Zaman Planı dosyası’nı da “Yeni Ek Yükle” butonuna basarak Online sisteme yüklemeniz gerekiyor. Son olarak “Onayla” butonuna basarak başvurunuzu KOSGEB’e gönderiyorsunuz. Bu noktadan sonra sizin için atanmış olan KOSGEB uzmanı danışmanlık desteği başvurunuzu inceliyor, uygun bulursa onay veriyor. Siz onay verilme sürecini Online Sistem üzerinden takip edebilirsiniz. Başvuru durumuna baktığınızda “Uzman Onayladı” diye bir uyarı görüyorsanız artık hizmeti satın alabilir durumdasınız anlamına geliyor, burayı sık sık kontrol etmenizi ve KOSGEB Uzmanınız ile irtibatta kalmanızı tavsiye ederiz. Eğer hizmeti bu “Uzman Onayı” durumunu görmeden önce satın alırsanız KOSGEB hiçbir şekilde işletmenizi desteklemiyor.

Danışmanlık Sonuç Raporu

Uzman onayından sonra hizmeti satın aldınız ve danışmanlık süreci sona erdi. Bu sürecin sonunda bizim tarafımızdan bir sonuç raporu size verilecek ve bu raporu gene KOSGEB’in online sistemine ilgili alana yükleyeceksiniz. Akabinde Uzmanınız sonuç raporunu uygun bulduğunda “Ödeme Oluru” verecek ve böylece danışmanlık bedeli’nin %50’lik kısmını KOSGEB’den geri alıyor olacaksınız. Süreç kısaca böyle işliyor, herhangi bir takıldığınız noktada KOSGEB Uzmanınıza danışmanızı öneriyoruz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap