BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Kasım Ayından Haberler

Kasım Ayından Haberler

Kasım Ayından Haberler

Kasım ayında gerçekleşen Google güncellemeleri, sosyal medya kanallarında yapılan yenilikler ve AdresGezgini’nden haberleri derlediğimiz blog yazısıyla karşınızdayız.

Google’dan Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyaları

3 milyondan fazla web sitesi ve uygulama içeren Google Görüntülü Reklam Ağı’nda reklam vermek isteyen reklamverenler için Google’ın yepyeni bir çözümü var: Akıllı görüntülü reklam kampanyaları. Google, yepyeni akıllı görüntülü reklam kampanyaları ile reklam hedeflemelerini daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor.. Google'ın görüntülü reklam kampanyaları, reklamverenlerin reklamlarını, belirlenmiş bir hedefleme yapmaya gerek kalmadan, işletmeler için dönüşüm sağlama olasılığı yüksek kitlelere ve yerleşimlere hedeflemelerine olanak tanır. Reklamverenlerin yapması gereken tek şey, bir EBM (Edinme Başı Maliyet) hedefi seçip, reklam metni, logo ve görsel gibi reklam öğelerini yüklemek ve geri kalanını Google’a bırakmak. Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyaları ile ilgili detaylı bilgi almak için blog yazımızı okumanızı öneririz. 

Twitter Karakter Sayısını 280’e Yükseltti

Eylül 2017’de 140 karakter sınırlamasını genişleten bir test yapan Twitter, Kasım 2017’de Tweet karakter sınırlamasını 280’e çıkarttığını duyurdu. Testin ilk günlerinde 280’lik karakter sınırlarının tamamını dolduran kullanıcıların, bu karakter sayısına alıştıktan sonra çoğu zaman 140'ın altına düştüğü gözlemlenmiş. Peki ya siz Twitter’ın karakter sınırlamasını artırması hakkında ne düşünüyorsunuz? 

YouTube’tan Anlık Hikayeler Hamlesi: 'Reels' 

İlk önce Snapchat tarafından uygulanan, sonrasında Instagram, Skype, Facebook, Messenger ve bir çok uygulamada kullanılan Hikayeler bölümü, şimdi de YouTube’ta. “Reels” adı verilen bu yeni özellik, Instagram’da olduğu gibi ana sayfada yer almayacak, bir içerik üreticisinin kanalında farklı bir sekmede görünecek.  “Reels”in beta versiyonu, 10.000 abonesi olan tüm içerik oluşturucularına  YouTube Topluluk sekmesinin genişletilmesiyle sunuldu.

Instagram Canlı Yayınlarına Yeni Özellik 

Instagram canlı yayınlarına gelen yeni özellikle, kullanıcılar izledikleri bir canlı yayına katılma isteği gönderebilir ve eğer kabul edilirse yayına canlı bağlanabilir.  Canlı bir videoya katılmak için istekte bulunmak için, yorumlar bölümünde çıkan istek düğmesine dokunmak yeterli olacaktır. Canlı yayın sahibi gelen talebi kabul edebilir, reddedebilir  ayrıca bir grup farklı insan katılmaya çalışmak durumunda olan bekleyen isteklerin bir listesine de erişebilir. 

3. Geleneksel AdresGezgini Langırt Turnuvası 

AdresGezgini ekibi olarak 3. Geleneksel Langırt Turnuvası'na Kasım ayında başladık. Kıran kırana geçen mücadelelerde, fırfır yok, çokça eğlence var. :) 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap