BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • İşletmeler İçin Instagram Hikaye Reklamları

İşletmeler İçin Instagram Hikaye Reklamları

İşletmeler İçin Instagram Hikaye Reklamları

Instagram'ın Ocak ayında tanıttığı için işletmeler için hikaye reklam özelliği, işletmeler tarafından aktif olarak kullanılmaya başlandı. Instagram reklamları ile ürün veya hizmetini hedef kitlelerine ulaştıran işletmeler için Instagram hikaye reklamları, sağladığı yüksek görünürlük rakamlarıyla harika bir kanal.

İşletmeler Neden Instagram Hikaye Reklamlarını Kullanmalı?

Her gün 150 milyondan fazla Instagram kullanıcısı -Instagrammers- hikayeleri izlemekte ve paylaşmaktadır. Hikayeler bölümünün nispeten yeni olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu rakamların önümüzdeki günlerde artacağını söylemek yanlış olmaz. Ayrıca 24 saat içinde kaybolan paylaşımlar herhangi bir platformdan bağımsız olarak, geçici bir trend olmadığını çoktan kanıtlamış durumda.

Instagram hikaye reklamlarında ürün veya hizmetiniz, diğer hikayelerden farksız şekilde tam ekran olarak görüntülenir. Kullanıcıların takip ettiği hesapların paylaştığı hikayelerin arasında, akışı bozmadan gösterilen hikaye reklamlar izleyicileri sponsorlu içeriğinizden uzaklaştırmaz. Kullanıcılar yeni, özel veya samimi bir şey öğrenmek yeni bilgiler almak için hikayeleri izliyor. Bu doğrultuda, doğru şekilde yönetilen Instagram hikaye reklamları ürün veya hizmetiniz için en uygun hedef kitle tarafından izlenecektir.

Kullanıcıların dikkatini çektiğinizde, reklamınızla etkileşim kurma ihtimalleri çok yüksektir. Instagram hikaye reklamlarını ilk test eden şirketlerden biri olan Airbnb yetkilileri reklam tıklamalarında iki basamaklı artışlar görüldüğünü, kullanıcıların daha sonra seyahat ihtiyaçları için Airbnb'yi seçme ihtimallerini artırdıklarını ve genel olarak Instagram hikaye reklamları aracılığıyla ölçülebilir bir etki yapmış olan yatırımlarından memnun olduklarını belirtmektedirler.

Siz de Instagram hikaye reklamları hakkında detaylı bilgi almak ve en kısa sürede bu mecrada reklam vermek için AdresGezgini'nin internet reklamları konusunda uzman ekibiyle iletişime geçin.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Cemre Bağcı tarafından yayınlanmıştır.

Cemre Bağcı, 1989 yılının Temmuz ayında güller diyarı Isparta'da dünyaya gelmiştir. Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olduktan hemen sonra iş hayatına Dijital Müşteri Temsilcisi olarak McCANN İstanbul'da başlayan Bağcı, metrobüsün insan haklarına aykırı bir ulaşım aracı olduğunu düşünerek İzmir’e taşınmaya karar vermiştir. İzmir’de ki 2 yıllık offline reklamcılık deneyiminin ardından dijital reklamcılığa geri dönmüştür. Yoga, uzun yürüyüşler, sinema gibi hobilerine ek olarak seyahat etmekten ve yeni yerler keşfetmekten büyük mutluluk duyar. AdresGezgini'nde Tasarım Bölümü'nde çalışmaktadır.

Yorum Yap