BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • İşletmeler için Instagram Business ve Reklamcılık

İşletmeler için Instagram Business ve Reklamcılık

İşletmeler için Instagram Business ve Reklamcılık

Günümüzde dijitalleşme ile birlikte birçok işletme profesyonel bir hesap oluşturarak Instagramda yer alıyor. Bu hesaplara Instagram Business Hesapları deniyor. Peki Instagram Business hesabınızı nasıl etkin yönetebileceğinizi biliyor musunuz? Yazımızın devamında bu konuyla ilgili dikkat çekici noktalardan bahsediyor olacağız.

İlk olarak hesap açılımı sırasında belirttiğiniz kategori çok önemli. İşletmenizin verdiği hizmete uygun kategoriyi seçerek aslında doğru reklamcılığın temellerini atmış oluyorsunuz. Evet doğru duydunuz reklamcılık; Instagram üzerinde işletmeniz için açacağınız bir hesap insanların işletmenizi tanıması ve verdiğiniz hizmetin kalitesini ölçümlemesi için bir reklam çalışması olarak kabul edilebilir. Bu reklamı nasıl etkin bir şekilde gerçekleştireceğiniz ise siz yöneticinin performansına ve uygulayacağı stratejiye bağlı. Instagram bu konuda farklı işletme modellerine özel stratejiler sunmakta ve tümünün ortak noktası ise hedef kitlenizi büyütmek. Bunun için gönderilerinizi oluştururken hizmetinizi yansıtan ve kullanıcıların ilgisini çekecek paylaşımlar yapmaya özen göstermelisiniz.

 

 

Yukarıda belirtilen maddelere uygun hesap yönetimi yaparak işletmenizin en temel reklamını yapmış olursunuz. Hesabınızı görüntüleyen kullanıcılar özenle hazırlanmış gönderilerinizi gördüğünde hizmetinizle/ürününüzle ilgili daha fazla bilgi almak için sizinle iletişime geçeceklerdir.

Eğer bu bahsettiğimiz temel seviyede reklam çalışması yerine daha profesyonel bir hizmet almak isterseniz AdresGezgini’nden Instagram Reklamları ile ilgili bilgilere erişebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Selin Özcan tarafından yayınlanmıştır.

Selin Özcan, 1997 yılında İzmir’de doğdu. 2015 yılında Dokuz Eylül Matematik (İngilizce) bölümünü kazandı ve mezun oluncaya dek birçok farklı alanda seçmeli dersler alarak eğitimini tamamladı. Üniversite eğitiminin son iki senesinde SQL ve Python programlama dillerinde eğitimler aldı ve veri bilimi alanıyla ilgilenmeye başladı. Aynı zamanda pedagojik formasyon sertifikası da aldı ve bir süre stajyer öğretmenlik yaptı. Akbank ve QNB Finansbank’ın başlattığı online stajlarda yer alarak çeşitli konularda eğitimler aldı. İnsanlarla iletişim içinde olacağı, kendini geliştirebileceği dinamik bir kariyer hedeflediği için dijital dünyada yer alan AdresGezgini’nde Veri Analiz Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Resimle ilgilenen Selin, boş zamanlarında yağlı boya/akrilik boya kullanarak resimler yapmakta aynı zamanda yeni yerler keşfetmekten keyif almaktadır.

Yorum Yap