BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Voice ile Sesli Arama Yapabilmek

Google Voice ile Sesli Arama Yapabilmek

Google Voice ile Sesli Arama Yapabilmek

Resmi Gmail blogunda geçtiğimiz Çarşamba günü - 25 Ağustos 2010  tarihinde - yayınlanan bir habere göre Google artık, Gmail üzerinden ücretsiz konuşma hizmeti sunuyor. Google Voice adı ile hizmet vermeye başlayan bu uygulama, henüz ikinci gününde neredeyse bir milyonun üzerinde  arama yapıldı. VOIP (Voice Over Internet Protocol) sistemi üzerinden çalışan Google Voice, IP üzerinden ses verisi göndererek arama yapmak için kredi satın alınması ve daha sonra ‘Telefonu Ara’ düğmesine tıklanması gerekiyor. Bu şekilde devreye giren sistem şu an sadece ABD ve Kanada’yı aramak ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Google tarafından, uluslararası telefon tarifesinin dakikası 2 Cent gibi çok düşük ücretten tarifelendirileceğini de belirtildi. Google Gmail Voice servisinin tanıtımı için İngiltere’nin ünlü kırmızı telefon kulübelerini logosuyla özelleştirecek ve ABD’de havaalanları ve okul kampüslerine yerleştirecek.

VoiceFeatures

Google Voice telefon hizmeti veren Google hesabına sahip kullanıcılar için bu özelliğin oldukça faydalı olduğu düşünülebilir. Gmail üzerinden arama yapan kullanıcı, aramayı alan kişi tarafından Google Voice numarasından arama geldiğini görebilecek. Ayrıca aranan kişi, aramaya Gmail üzerinden de yanıt verebilme şansına sahip. Henüz Türkiye için aktif olmayan bu özellik, ne yazık ki Google uygulamalarında ya da cep telefonlarında çalışmıyor.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap