BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Reklamları, Mağaza İçi Satışlara Teşvik Etmek için Yeni Yollar Sunuyor

Google Reklamları, Mağaza İçi Satışlara Teşvik Etmek için Yeni Yollar Sunuyor

Google Reklamları, Mağaza İçi Satışlara Teşvik Etmek için Yeni Yollar Sunuyor

Google Reklamları, yerel işletmeler için mağaza içi satışlarının da reklamlarını yapmanın yeni yollarını açmaya başlamıştır.

Google verilerine göre, son 2 yılda 'yakınımdaki indirimler' arama sorgusunun %250 arttığı belirtilmiştir.

Google, reklamverenlerin bu arama hacmindeki artıştan yararlanmasını sağlamak için yerel kampanyalarda aşağıdaki olanakları sunmaktadır.

Aramaları Optimize Etme

Önümüzdeki haftalarda, reklamverenler işletmelerine telefon aramaları alabilmek için yerel kampanyaları kullanabilecekler. Üstelik mağaza ziyareti ölçümü yapılamasa da bu özelliği kullanabileceklerdir.

Yer Grupları

Reklamverenler, artık konum grupları oluşturarak, işletme yeri alt lokasyonlarına yönlendirmeye müşterilerini teşvik edebilecektir. Bu da, her bir konuma özgü promosyonlar içeren reklam oluşturmayı da kolaylaştıracaktır.

Varlıkları Raporlama

Reklamverenler, yeni varlık raporlama ile daha yaratıcı performans raporları elde edebileceklerdir.

Bu raporlar hangi mesajların hangi varlıklar(hizmet, ürün vb.) ile beraber en iyi şekilde çalıştığını görmek için kullanılabilir.

Yerel Envanterlerin Reklam Promosyonları

Şu anda stokta bulunan ürünlerin(envanterlerin) mağaza içi tekliflerini vurgulamak için, yerel envanter reklamlarına promosyonlar eklenebilir.

Geliştirilmiş Akıllı Teklif

Google, tekliflei optimize ederken satışlarda beklenen artışları sağlayacak akıllı teklif verme stratejisi ile mevsimsellik ayarlamalar uygulamaktadır.

Daha Fazla Pazardaki Kitle

Google, güzellik, sağlık, eğitim, spor ve emlak gibi kategorlilerde daha fazla segment ile pazardaki kitleleri de bu reklam türü ile genişletiyor.

Siz de işletmenize uygun olan alışveriş reklamı kampanyaları için AdresGezgini uzman ekibimize danışabilir, işletmenizi ve satışlarınızı internette büyütebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Gülşah Bulut tarafından yayınlanmıştır.

Gülşah Bulut, 1995 yılında Balıkesir’de dünyaya geldi. İlkokul ve Ortaokul eğitimlerini Manisa’da aldıktan sonra lisede çok sevdiği şehir olan İzmir’e geldi. Lise eğitimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı ve sonrasında Dokuz Eylül Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Okul yıllarında başka dillere de ilgi duyarak Almanca ve İngilizce dil eğitimine önem veren Gülşah Bulut, sosyal olmayı ve müziği çok sevdiği için bu süreçte dans ve keman eğitimleri alarak yeni hobiler edindi. Üniversite sonrasında tez konusu olan Endüstri 4.0 ile başlayan, dijital dünya ve yeni teknolojik gelişmelere ilgisi sayesinde AdresGezgini’nde Veri Analizi Uzmanı olarak çalışmaya başladı.

Yorum Yap