BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Reklamları Hakkında En Çok Sorulan Sorular

Google Reklamları Hakkında En Çok Sorulan Sorular

Google Reklamları Hakkında En Çok Sorulan Sorular

1. Reklamların sabit bir ücreti var mıdır?

Google reklamlarına bir başlangıç bütçesi ayırırsınız, reklamlarınız yayına alındıktan sonra gelen her tıklama için ücretlendirme yapılır. Yani reklamın sabit bir ücreti yoktur. Rekabet düzeyine göre harcadığınız reklam tutarı artabilir veya azalabilir. Ancak reklam bütçesi üzerinde tam bir kontrolünüz vardır. Örneğin bize "Ben günde en fazla 40TL, ayda en fazla 1200TL harcamak istiyorum" derseniz reklam hesabınızı ona göre yapılandırabiliriz.

2. Rakiplerim veya kötü niyetli kişiler reklamlarıma tıklayarak bana boşa para harcatabilirler mi?

Google bu konuda oldukça gelişmiş bir filtreleme teknolojisi kullanmaktadır ve kötü niyetli tıklamalara izin vermemektedir. Aynı bilgisayardan reklamınız 100 defa da tıklansa sadece 1 defa ücretlendirilmektedir. Bunun anlamı ödediğiniz her tıklama ücreti sizin için farklı bir müşteri adayı anlamına gelmektedir.

3. İlk 3 sırada çıkanların hepsi Google'a en çok ücreti ödeyenler midir?

İlk sıralarda çıkan firmalar genelde tekliflerini yüksek tutmaktadır fakat bu sağ taraftaki firmalara göre çok daha yüksek ücret ödedikleri anlamına gelmez. Eğer internet siteniz Google uyumlu ise, reklam hesabınız uzman birileri tarafından yapılandırılmış ise, doğru filtreleme teknikleri ve reklam metinleri kullanımı ile çok uygun maliyetlerle ilk 3 sırada çıkabilirsiniz.

4. Anahtar kelimeleri nasıl seçeceğim?

Kelime seçimi, gruplandırması, reklam metin yazımı ve hesabınızla ilgili tüm detayları AdresGezgini sizden aldığı fikirler doğrultusunda hazırlar ve reklamınızı yayına alır. Tüm değişiklikleri müşteri temsilciniz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Reklam süresince AdWords uzmanlarımız size düzenli olarak raporlama yaparlar.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap