BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Reklam Profesyonelleri Vasfınızı 31 Ekim e kadar Google Sertifika Programı ile Güncelleyin!

Google Reklam Profesyonelleri Vasfınızı 31 Ekim e kadar Google Sertifika Programı ile Güncelleyin!

Google Reklam Profesyonelleri Vasfınızı 31 Ekim e kadar Google Sertifika Programı ile Güncelleyin!

Google Reklam Profesyonelleri Vasfınızı (Google Advertising Professionals Qualification) 31 Ekim'e kadar Google Sertifika Programı (Google Certification Program)  ile Güncelleyin!

Google AdWords ekibi geçtiğimiz Nisan ayında Google Sertifika Program'ını başlatmış ve bu sertifika programı Google Reklam Profesyonelleri programının yerini almıştı. Google, geçiş için AdWords reklam ajanslarına zaman vermek adına ilk program olan "Google Reklam Profesyonelleri" programını Ekim ayında sona erdirecek. Google AdWords resmi blogunda yayınlanan bir habere göre Google Nisan ayından itibaren 6 aylık bir dönem boyunca hem Reklam Profesyonelleri programını hem de AdWords Sertifika Programını aynı anda hizmete sunmaktaydı. Ajansların sertifikalı durumlarını korumaları ve pazarlama teminatlarını “qualified” logolu unvanları ile kullanmaya devam etmeleri için, yeni programın şartlarını yerine getirmeleri gerekecek.

logo_qualified_company_500

Bu iki program arasındaki fark nedir?

Google AdWords Sertifika Programı; Google uzmanları tarafından yazılmış ve güncellenmiş öğrenme materyalleri sunuyor. Bununla ilgili olarak Adwords yönetimi hakkında dört kapsamlı sınav hazırlandı. (Bkz: Google AdWords Certified Partner (Google AdWords Sertifikalı Ortağı))

Bu sınavlar dört ana başlıkta, “Google Reklamcılığının Temelleri Sınavı (Google Advertising Fundamentals)”, “Arama Ağı Reklamcılığı İleri Düzey Sınavı (Search Advertising Advanced )”, “Görüntülü Reklamcılık İleri Düzey Sınavı (Display Advertising Advanced)” ve “Raporlama ve Analiz İleri Düzey Sınavı (Reporting and Analysis Advanced)” yapılmaktadır. (Bkz: Google AdWords Arama Ağı İleri Düzey Sınavı) Sınavlar, bu alanlarda yeterliliğin gösterilmesi için tasarlandı ve arama motoru reklamcılığı alanında hizmet veren birçok Google AdWords ajansı tarafından geniş bir çapta benimsendi. Buna ek olarak, reklamverenlerin kampanyalarını yönetmek için ajans bulmalarına katkıda bulunan bir rehber olan “Google Ortak Arama (Google Partner Search)” hizmete sunuldu. Şu anda kullanmayı seçen tüm Google Reklam Profesyonelleri Google Ortak Arama'nın bir parçası, ancak Ekim sonundan itibaren bu durum değişecek.

Google AdWords resmi blogunda yayınlanan haberde Google, eski Google Reklam Profesyonelleri programı kapsamında kalifiye olmuş herkesi Google Sertifika Programına güncellemeleri için bilgilendiriyor. AdWords ajanslarının bunu yapılabilmesi için, minimum Adwords harcama seviyesini karşılamış olması ve şirketin Google Sertifika Programı kapsamında kalifiye olmuş en az bir çalışanı olmalısı gerekmektedir.

AdresGezgini Google AdWords Sertifikalı Ajansı

AdWords ajansları ile ilgili yeni düzenlemenin getirildiği Nisan ayında Google AdWords Sertifikalı Ajansı olarak logosu değişen AdresGezgini ajansımız, bünyesinde bulunan Arama Ağı Reklamcılığı alanında uzman 11 kişi, Görüntülü Reklamcılık alanında uzman 2 kişi ve Raporlama ve Analiz alanında uzman 2 kişi ile sektöre hizmet vermeye devam etmektedir. (Bkz: AdresGezgini ve Google AdWords Certified Partner Programı)

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap