BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Popüler Aramalarını Google Beat ile İzleyin!

Google Popüler Aramalarını Google Beat ile İzleyin!

Google Popüler Aramalarını Google Beat ile İzleyin!

Bilindiği gibi Google, her gün neredeyse bir milyardan fazla aramanın yapıldığı, dünyanın en çok kullanılan arama motorudur. Bu aramaların hangi konular hakkında olduğu ya da hangi anahtar kelimelerle yapıldığı 2004 yılından bu yana Google Trends sayesinde kullanılıcılara ulaşabiliyordu. Fakat 27 Ağustos 2010 tarihinden itibaren Google bu aramaları bir podcast şeklinde sunan Google Beat adlı bir ürün geliştirdi.

Geçtiğimiz Cuma günü resmi Google blogunda yayınlanan bir habere göre; Google Trends, Google Insights for Search ve diğer bazı Google araçlarından faydalanılarak oluşturulan Google Beat, yapılan en popüler aramaları haftalık videolarla kullanıcılara ulaştıracak. Bu çalışma için Google, YouTube üzerinden yayın yapan Google Beat kanalını açtı. İlk yayın da geçtiğimiz hafta Amerika'nın en çok aranılan kelimelerinden oluşan video haberi ile 27 Ağustos'ta gerçekleşti.

 

Aslında Google Beat olmadan da bu bilgilere Google Trends ya da Google Insight For Search ile ulaşılabiliyordu. Google Beat'in amacı ise, insanları webe yönlendiren ve arama yapmalarını sağlayan anahtar kelimelerin bir özetini oluşturacak bilgileri internet kullanıcılarına, birkaç kaynaktan harmanlayarak hazır paket bilgi olarak sunmak. Bu sayede kullanıcılar, popüler aramaları öğrenmek adına birkaç araç kullanarak zaman kaybetmeyecek ve video görseli sayesinde görerek öğrenecek.

 

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

Yorum Yap