BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Kötü Reklama Savaş Açtı

Google Kötü Reklama Savaş Açtı

Google Kötü Reklama Savaş Açtı

Google AdWords reklamları, işletmelerin düşük bütçelerle çevrimiçi ortamda görünürlüklerini arttırmayı hedefler. Fakat kötü hazırlanmış reklamlar web deneyimlerini olumsuz etkilerken, işletmelerin itibarını da zedeler. Google ekibi, kötü reklamlarla savaşmak için uzun zamandır mücadele ediyor ve kötü reklamları sistemden elemeyi amaç ediniyor. Ekip, 2012’de bu konuda büyük bir yol katetti. Kötü niyetli reklamverenleri tespit etmek için yeni araçlar geliştiriyor ve eğer yanlışlıkla iyi hazırlanmış bir reklamı sistemden çıkarırlarsa diye de reklamverenlerin kendileri ile iletişim kurmaları için reklamverenleri teşvik ediyorlar.

Inside AdWords blogunda yayınlanan bir rapora göre Google ekibi, 2012’de 224 milyon kötü içerikli reklamın yayınlanmasını engelledi. 224 milyon reklamın her biri için bir kişi inceleme yapmış olsaydı, 7 yıldan fazla süre harcanmış olurdu.

Geçtiğimiz yıl 889 bin kötü niyetli reklamveren Google AdWords'de banlandı. Bu rakam, dünyanın en büyük motor yarış pisti Indianapolis’in kapasitesinin 3.5 katı. Kötü içerikli reklamların en çok talep gördüğü ülkeler ise Amerika, Çin, Japonya ve Hindistan. 2012’de bu 4 ülke dışında 219 ülke ve bölgeden kötü reklam onay talebi gelmiş.

Geride bıraktığımız yılda kötü reklamlarda 2011’e oranla %50 oranında düşüş görülüyor. Yani her yeni senede reklam kalitesinde artış oluyor.

info-final

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap