BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • GOOGLE, İZMİR İLE TİCARET ODASI’NDA BULUŞTU

GOOGLE, İZMİR İLE TİCARET ODASI’NDA BULUŞTU

GOOGLE, İZMİR İLE TİCARET ODASI’NDA BULUŞTU

Google Partners Türkiye ve IdeaSoft iş birliğiyle 5 Temmuz Çarşamba günü “Google, İzmir ile Ticaret Odası’nda Buluşuyor” etkinliği AR-GE Teknik Ekip & Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Bora Mocan, AR-GE Yazılım Geliştirme Müdürü Mahir Sümer, Dijital Strateji ve Pazarlama Uzmanı Özgür Deniz Aydın, Veri Analiz Ekibi Takım Lideri Ayça Erdoğan, AdresGezgini Veri Analiz Uzmanı Samet Salık ve IdeaSoft İş Ortaklıkları Yöneticisi Eray Şentürk’ün sunumlarıyla gerçekleşti.

Google AdWords reklamlarının işletmeler için öneminden, doğru hesap yönetimine, online tüketici davranışlarından YouTube'daki fırsatlara kadar bir çok konuda bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmak üzere bir araya geldiğimiz etkinlikte 6 sunum gerçekleştirildi.  

Google, İzmir ile Ticaret Odası’nda Buluşuyor etkinliğimizde “Online Tüketici Davranışları ve Değerli Anları Sahiplenmek” sunumuyla Dijital Strateji ve Pazarlama Uzmanı Özgür Deniz Aydın söz aldı. Günümüz internet alışkanlıklarının çok farklılaştığını ve büyüdüğünü belirten Aydın, dial-up bağlantılardan geldiğimiz günümüzde artık 35 yaş altındaki internet kullanıcılarının yüzde 80’inin merak ettikleri her konuda bir YouTube videosu bulabileceğini düşündüğünü belirtti. Haberleri kontrol etmekten, müzik dinlemeye, arkadaşlarımızla iletişime geçmekten, anahtar deliğini aydınlatmak için telefonun flash’ını kullanmaya kadar bir çok alanda kullandığımız akıllı telefonlarımızı günde 150 kez kontrol ettiğimizi belirten Aydın, işletmeler için mobil uyumlu web sitelerinin öneminden bahsetti.

Etkinlik, AdresGezgini Veri Analiz Uzmanı Samet Salık’ın “Google Reklamları Nasıl Çalışır?” başlıklı sunumuyla oturum devam etti. Google Reklam Türleri, AdWords Kalite Puanı, Google AdWords reklamlarında negatif anahtar kelimelerin önemi gibi konu başlıklarına değinen Salık’ın ardından,  Veri Analiz Ekibi Takım Lideri Ayça Erdoğan “Görüntülü Reklamlar & YouTube'daki Fırsatlar” başlıklı sunumunu yapmak üzere sahne aldı.

Reklamınızın hedeflediğiniz kitleye doğru zamanda, doğru yerde gösterilmesini sağlayan İçerik Ağı reklamlarının, marka imajını zedeleyecek içeriklerin yanında yer almaması için özenle çalıştığımızı belirten Erdoğan, başta YouTube reklamları olmak üzere, sosyal medya reklamları hakkında detaylı bilgi paylaştı. Erdoğan’ın sunumunun ardından Çay, Kahve ve İkram ile “Google, İzmir ile Ticaret Odası’nda Buluşuyor” etkinliğine kısa bir ara verildi.İkinci oturum ise AR-GE Teknik Ekip & Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Bora Mocan’ın “Dijital Pazarlamada Mühendislik Yaklaşımları ve Akıllı Reklamlar” sunumu ile başladı. Google reklamlarında iyi bir Google AdWords ajansından hizmet almanın önemine değinen Dr. Mocan, profesyonel yardım ile internet reklamları için harcanacak paranın doğru orantılı olarak azalacağına dikkat çekti.

“Web 3.0 ile Yeni Nesil İnternet” başlıklı sunumunu yapmak üzere sahne alan AR-GE Yazılım Geliştirme Müdürü Mahir Sümer Web 3.0 ile kişiye özel internet kullanımının yeni dönemin en önemli internet yaklaşımı olacağına dikkat çekti.

“Google, İzmir ile Ticaret Odası’nda Buluşuyor” etkinliğinin son konuşmacısı IdeaSoft İş Geliştirme Müdürü Eray Şentürk  "E-ticarette Özel Çözümler ve Kazanç Matematiği" tüketicilerin internetten satın alma kararını vermeden önce en çok Google'da araştırma yaptığını, bu doğrultuda Google AdWords Reklamlarının işletmeler için büyük önem taşıdığını belirtti.  

Keyifli bir kokteyl ikramı ile sona eren “Google, İzmir ile Ticaret Odası’nda Buluşuyor” etkinliğinin değerli katılımcı ve konuşmacılarına çok teşekkür eder, devam eden etkinliklerimizde buluşmayı dileriz.

AdresGezgini olarak İzmir ve İstanbul ofislerimizde gerçekleştirdiğimiz etkinliklere kayıt yaptırmak için lütfen tıklayınız.
 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap