BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Health: Her şeyin Başı Sağlık!

Google Health: Her şeyin Başı Sağlık!

Google Health: Her şeyin Başı Sağlık!

Hayatımızın her alanında, internet yaşantımızın vazgeçilmezi haline gelen Google, 2008 yılında Cleveland Clinic’in 1600 hastası ile pilot uygulama olarak yayın hayatına başlayan Google Health (Google Sağlık) adlı yan ürünüyle sağlığımızı kontrol altında tutmamıza yardımcı oluyor! Kişisel bir sağlık bilgilerini merkezleştirme sistemi olan Google Health, kullanıcılarının doktor raporlarını, test sonuçlarını ya da kullandıkları ilaçları kaydederek online olarak saklayabilecekleri Google ürünüdür.

google-health-1

Geçtiğimiz Mart ayında SureScripts ile yeni bir anlaşmaya imza atan Google Health, bu ortaklık ile abonelerine, web üzerinden reçete bilgilerine erişim imkânı sağlıyor. SureScripts üyeleri reçete bilgilerini Google Health ile takip edebiliyor, reçete geçmişlerine erişim imkânı sağlayabiliyor. SureScripts ortaklığının yanı sıra Google Health, Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi, Citizen Memorial Sağlık (CMH), WiFi Body Scale ve Iatric Systems ile de iş ortaklığı oluşturdu.

Sağlık Geçmişinizi Google ile Kayıt Altında Tutun!

Elektronik ortamda çevrimiçi sağlık kaydı yapmayı kolaylaştıran Google Health’in esas amacı, eşzamanlı olarak kişisel sağlık bilgilerini bir ekosistem üzerinde birleştirmektir. Fakat aynı zamanda geniş arama seçeneği ile de kişinin şüphelendiği ya da merak ettiği bir hastalığı bu ürün üzerinden arayabiliyor olması, tedavi yöntemlerini araştırabilmesi de Google Health’i sağlık konusunda cazibe merkezi haline getiriyor. Tüm tıbbi tanıları, laboratuar sonuçlarını ve reçete bilgilerinizi Google Health’e kayıt edebiliyor ve bu verilerle sağlığınızı kontrol altına alabiliyorsunuz! Aynı zamanda herhangi bir ilaç kullanımı ya da tansiyon ölçümü gibi konularla ilgili düzenli uyarılar ve hatırlatmalar oluşturabiliyorsunuz. Kullanmak istediğiniz bir ilacın yan etkilerini öğrenebiliyor ve bu sayede tüm tıbbi ihtiyaçlarınızı çevrimiçi yönetebiliyorsunuz.

Google aracılığı ile ister bilgisayarınızdan isterseniz android telefonlarınızdan internete bağlanarak Google Health hizmetine giriş yaparak, kullanımı kolay arayüzü ile sağlık bilgilerinizi rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz. Üçüncü parti sitelerden de yönetebileceğiniz Google Health ürünü sayesinde size en yakın sağlık kuruluşlarını aratabiliyor, doktor ve sağlık merkezleri ile ilgili bilgi edinebiliyorsunuz.

Google Health Güvenli mi?

Google Health bir opt-in servisidir. (Opt-in: izinli veri tabanı oluşturma) Bireyler tarafından gönüllü olarak girilen ilaçlar, hastalık bilgileri ve laboratuar sonuçları gibi kişisel bilgilerin kişi izni ve rızası olmadan tıbbi bilgilere erişilmesi mümkün değildir. Google hizmet şartlarına göre, sağlık sigortası taşınabilirlik ve sorumluluk yasası gereği veri kontrolü üzerinde tam gizlilik bulunmaktadır. Aynı zamanda Google Sağlık Danışma Konseyi Uzmanları ile gizlilik politikaları ve uygulamaları geliştirilmiştir. Kullanıcılarına sağlık bilgilerini kolaylıkla kaydetme olanağı sunan Google Health’in güvenlik ve mahremiyet konusundaki hassasiyeti kullanıcı odaklıdır ve kullanıcının inisiyatifine bırakılmıştır.

*Servis Ocak 2012'de kullanıma kapatıldı.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap