BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google AdWords ile Bir Marka İnşaa Etmek ve Satışları Arttırmak

Google AdWords ile Bir Marka İnşaa Etmek ve Satışları Arttırmak

Google AdWords ile Bir Marka İnşaa Etmek ve Satışları Arttırmak

Original Skateboards'un CEO'su ve kurucularından Scott Imbrie’nin tutkusu longboard; sörf ve snowboard unsurlarını birleştiren popüler bir kaykay çeşidi. Scott Original'ı 2002 yılında kardeşi Brad ile beraber kurmuş. Kardeşler longboard satmaya Scott'ın yirminci yaşgününden hemen sonra, Brad henüz 17 yaşındayken başlamışlar. Original firması ürünlerini Birleşik Devletler'in doğu yakasındaki çoğu sörf, paten ve snowboard mağazasına ve dünyanın diğer birçok bölgesine dağıtıyor.

Google AdWords resmi blogunda yayınlanan başarı hikayesine göre  Scott ve Brad Original Skateboards'u 2002'de başlattılar. Kaykay sporlarını ikisi de seviyordu ve longboard'u bir sonraki maceraları için en ideal aday olarak görüyorlardı. Longboard O sıralar neredeyse hiç bilinmiyordu. Dünyadaki en dik asfalt yollardan aşağı kaymalarını sağlayacak longboardlar ve vagonlar inşa etmek ve ayrıca bu yerlere seyahat edip bunun yapılabileceğini göstermek istiyorlardı. YouTube ve Google AdWords bu hedeflere ulaşmalarına yardımcı oldu.

Scott ve Brad Mart 2005'ten beri çevrimiçi arama reklamcılığı için Google AdWords kullanıyorlar. Olumlu organik sıralamalar ile birlikte, arama yerleşimi (organik sıralamalarının ilk 5'te olduğu terimlerde bile) öncelikli anahtar kelimeleri için marka varlığını sağlamalarına yardımcı oldu; ayrıca kendi endüstrilerinde önde gelen bir marka olarak yer edinmelerini sağladı. Bu güçlü arama pazarlaması temelininin üzerine inşa ederek, çalışmalarını Google Görüntüleme Ağı'na genişlettiler. Görüntüleme Ağı sürekli ilave sohbetler ile katkı sağlıyor ve markalarının pazar bilinirliğini genişletiyor.

Scott ve Brad’in deneyimlerine göre Görüntüleme Ağı site ziyaretçileri Marka Kanalı ile daha sık etkileşime giriyor. Arama bazlı ziyaretçilerinden daha düşük bir anlık dönüşüm oranına sahip olmakla birlikte, bu ziyaretçilerin deneyimlerini sosyal olarak paylaşmaya daha yatkın. Bu daha aktif müşterilere YouTube videoları gibi paylaşılabilir içerik sağlayarak, Görüntüleme Ağı tıklamalarından en iyi şekilde faydalanıyorlar.

Bununla birlikte, YouTube, müşterilerilerinin videolarını paylaşabilmelerine olanak sağlayan basit bir yoldan çok daha fazlası. YouTube video aracılığıyla küresel olarak müşteriler bulmalarına yardım ediyor. Şu anda 105,000'den fazla YouTube aboneleri var ve firmaları ilk videoyu yayınlamalarından bu yana 10 kat büyüdü.

Google AdWords ve YouTube'un küresel erişim, güçlü marka kimliği ve sürekli satış dönüşümüne dayalı başarılı bir küçük ölçekli firma yaratmasına nasıl yardımcı olduğu hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın!

Kaynak: Google Inside AdWords

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap