BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Görüntülü Reklam Ağı için Muhtemel Yerleşimler

Google Görüntülü Reklam Ağı için Muhtemel Yerleşimler

Google Görüntülü Reklam Ağı'nın hizmete girişinden bu yana, içeriğe dayalı hedefleme reklamverenlerin kullanıcılarına etkili bir şekilde ulaşmasına yardımcı oluyor. Bu tip bir hedefleme, reklamların kullanıcıların Görüntülü Reklam Ağı üzerinde ziyaret ettiği milyonlarca sitede ilgili web içeriğinin yanında gösterilmesine olanak sağlar.

AdWords ekibi Google AdWords Resmi Blogu'nda yayınlanan bir haber ile reklamverenlerin reklamlarını içeriğe dayalı hedefleme kullandıkları zaman Görüntülü Reklam Ağı üzerinde görüntülenebileceği örnek siteleri sunan bir AdWords özelliğini duyurdu. Örnek siteler, reklamverenlerin kampanyalarını yaratırken verdikleri anahtar kelime listesine dayalı ve yalnızca Görüntülü Reklam Ağı üzerinde yürütülmekte olan kampanyalar için mümkün. Bu özellik bu haftadan itibaren sınırlı sayıda reklamveren için ulaşılabilir durumda olacak ve önümüzdeki haftalarda giderek daha yaygın bir şekilde kullanılabilir hale gelecek.

İçeriğe dayalı hedefleme Google Görüntülü Reklam Ağı'ndaki milyonlarca sitede gerçek zamanlı bir şekilde meydana geldiği için bu özellikle reklamlarınızın nerelerde görüntülenebileceği ile ilgili bir fikir sahibi olabilirsiniz. Kampanyanız yayınlanmadan önce örnek siteleri görmek, en uygun hedefleme için anahtar kelime listenizi yeniden düzenlemenize yardımcı olabilir. Reklamlarınızın görüntülenebileceği örnek sitelere ek olarak, reklam grubunuz için önerilen bir teklifi de görebilirsiniz. Sunulan örnek yerleşimler size reklamlarınızın görüntülenebileceği yerle ilgili bir fikir sağlamak için fayda sağlamaktadır. Gerçek yerleşimlerin tutarlı bir ifadesi değildir. Gerçek yerleşimler reklamlarınız gösterilmeye başlandıktan sonraki reklam açık artırmalarına göre değişiklik gösterebilir.

Bu özelliğin reklamlarınız yayına görmeden önce daha derin seviyede bir şeffaflık sağlamasının yanında, her zaman olduğu gibi, reklamlarınız yayına girdikten sonra reklamlarınızın Google Görüntüleme Ağı'nda gerçekten nerede görüntülendiğini site ve URL seviyesinde gösteren raporlamalara ulaşabilirsiniz.

Kampanyanızı yaratırken muhtemel yerleşimleri görmek için, yeni reklam grubu yaratma arayüzünde, yalnızca görüntüleme için olan reklam grupları için anahtar kelimelerinizi seçerken "Muhtemel yerleşimleri gör (See potential placements)" düğmesine tıklayabilirsiniz.

AdresGezgini olarak reklamlarınızın Google Görüntülü Reklam Ağı'nda yer alması için kurumsal çözümler üretiyoruz. Daha ayrıntılı bilgi için Google AdWords Sertifikalı Ortağı olan firmamıza ulaşabilirsiniz.

Işıl Yılmaz

AdresGezgini Ltd. Sosyal Medya Uzmanı

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap