BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Dünyasının Sosyal Altyapısı

Google Dünyasının Sosyal Altyapısı

Google Dünyasının Sosyal Altyapısı

Google, 1998 yılında kurulduğundan bu güne kendini sürekli yeniliyor ve yeni teknolojilere adapte oluyor. Google’ın bu başarısının altında yatan nedenleri tek tek inceleyebiliriz elbette ama bugün için dikkate almamız gereken en önemli güç, mobil işletim sistemlerine uyumu ile her an her yerde olabilmesi.

Google dünyasının sosyal altyapısını inceleyen Frontier şirketi Google’ın bugününe ilişkin çok ilginç sonuçlar sunuyor. Bu araştırmayla ilgili bir de itirafları var: “Biz bu çalışmanın mükemmel olmadığını biliyoruz. Google’ın servisleri bu kadarla sınırlı değil. Ama biz bir çalışma başlattık ve sizin de katkılarınızı bekliyoruz.”

google dünyası

Google+’ın tek başına bir platform olarak yer almaması ilgi çekici. Ama biliyorsunuz ki blog yazılarınız, fotoğraflarınız, videolarınız gibi sizin paylaştığınız içerikler ve arkadaşlarınızın paylaştıkları Google’ın arama sonuçlarına kesinlikle etki ediyor. Bu durumda Google+’ı bir sosyal medya sitesi olarak görmek çok sağlıklı olmaz. Arama sonuçlarına etkisi ile Google+, bir sosyal medya sitesinden çok daha fazlası.

Siz bu servislerin ve API’lerin varlığından haberdar mısınız? Kaç tanesini kullanıyorsunuz?

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap