BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Benim İşletmem Spam Bildirmek için Yeni Bir Yöntem Sunuyor

Google Benim İşletmem Spam Bildirmek için Yeni Bir Yöntem Sunuyor

Google Benim İşletmem Spam Bildirmek için Yeni Bir Yöntem Sunuyor

Bildiğiniz üzere Google Benim İşletmem, firmanızı Google Haritalar servisine ekleyebildiğiniz bir Google Servisidir. Google Benim İşletmem ile arama sorgularında işletmenize ait konumunuz da çıkmaktadır. İşletmenizin haritalarda ekli olması marka bilinirliğinize büyük katkı sağlamaktadır. Hal böyle olunca bazı durumlarda Google Haritalara işletmeleri ile ilgili yanıltıcı içerikler girerek bu hizmeti kötüye kullanmış oluyor ve  insanları yanıltabiliyorlar.

Google, kötüye kullanımların önüne geçebilmek adına geçtiğimiz günlerde Google İşletme ve Haritalar ile ilgili hileli etkinlikler bildirmek için yeni bir çözüm geliştirdi. Kullanıcılar artık sahte bir faaliyete neden olan Google Benim İşletmem listesine veya Google Haritalara girdikleri zaman bir şikayet formu gönderebilecekler.

Bu form aracılığıyla gönderilen şikayetler, Google’daki işletmeleri temsil etmek için Google’ın yönergelerine uygun olarak incelenecek. Bu yeni çözüm uygulanması ile, Google sahte faaliyette bulunan firmalara ait, Google Benim İşletmemde bulunan spam tahtasını kapatmaya karar vermiştir.

Şikayet Formu Nasıl Çalışır?

Kullanıcılar bir şikayet gönderdikten sonra genel bir yanıt alacaktır. Google, şikayetin nasıl ele alındığına ilişkin belirli detayları kullanıcılarla paylaşmayacaktır. Şikayet formu ile kullanıcıların aynı anda birden fazla yeri bildirmek için elektronik tablolar yüklemelerine olanak tanınacaktır.

Şu anda, form sahte incelemeleri bildirmek için kullanılmamalıdır. Bu şikayetler, Twitter veya Facebook'ta Google Benim İşletmem  sosyal desteğine yönlendirilmelidir. Formun amacı, bir işletmenin adı, telefon numarası veya URL’si ile ilgili hileli etkinlikleri bildirmektir.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi tarafından yayınlanmıştır.

Yorum Yap