BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Hürriyet Gazetesi'nin Düzenlediği

Hürriyet Gazetesi'nin Düzenlediği

Hürriyet Gazetesi'nin Düzenlediği

AdresGezgini olarak, Hürriyet Gazetesi’nin İzmir'de 14 Mart 2013’te düzenlediği  Hürriyet Dünyası Toplantısı’na davetliydik. Bizim de katılım gösterdiğimiz Hürriyet Dünyası Toplantısı İzmir’in öne çıkan reklam ajanslarını bir araya getirdi.

Bu yıl 65. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Hürriyet’in yeni tablet uygulamasını, Bumerang Network ve Bumads’ı tanıtmak üzere düzenlediği bu toplantı öncesi bizleri Hürriyet ekibi sıcak bir şekilde karşıladı ve ardından çay kahve eşliğinde keyifli sunumlarını izledik.

Öncelikle, İş Geliştirme ve Projeler Grup Müdürü Aslı Bakan Gökulu bizlere Hürriyet Dünyasını ve Hürriyet Tablet uygulamasını detaylı bir şekilde tanıttı.  Aslı Hanım sunumuna Hürriyet’in girdiği değişim sürecini anlatarak başladı. Hürriyet Gazetesi’nin eskiden algılandığı şeklinin aksine artık webde, mobilde, tablette, sosyal medyada, okuruyla, takipçisiyle buluşan koca bir dünya haline geldiğini ve bu dünyayı “Hürriyet Dünyası” olarak adlandırdıklarını belirtti. Teknolojik gelişmelerin geleneksel medyayı geri plana attığı söylemlerini fırsata çevirerek Hürriyet Dünyası’nın okuruna ulaşma yollarında sınırları ortadan kaldırdığını da ekledi. Ayrıca Hürriyet’in yan yayınlarının da değişim sürecine girdiğini ve bu yayınları oluştururken alanında en uzman, en bilinen kişilerle çalışmaya özen gösterdiklerinin altını çizdi.

Hürriyet’in okurlarına ulaşmasının yepyeni yollarından biri olan Hürriyet Tablet’in lansmanı 4 Mart 2013’te yapılmıştı. Bizler de bu topantıda Hürriyet Tablet’i birinci ağızdan dinledik ve kullanımı ve reklam olanakları hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirildik. Hürriyet Tablet, ayrı bir mecra olmaktan öte Hürriyet’in diğer mecralarının bir tamamlayıcısı olarak görülüyor. İlk başlarda iPad üzerinde ücretsiz olarak indirilip kullanılabilecek olan uygulama birkaç aylık kullanım sonrası ücretli olarak kullanıcılara sunulacak. Hürriyet Tablet’in, reklam olanakları konusunda da dijital ortamın gücünden faydalandığını ve geleneksel kanallara ek olarak farklı hedef kitlelerine daha yaratıcı şekillerde ulaşma imkanı verdiğini söyleyebiliriz. Hürriyet ekibi, tablet üzerinde yapılabilecek reklam uygulamaları konusunda geniş bir yelpaze sunarken hedef kitleye ulaşma konusunda da titiz bir çalışma yürütmüş. Aslı Hanım sunumunu sonlandırırken internet ortamındaki reklamlarda oyunlaştırmanın (gamification) önemine özellikle dikkat çekti.

IMG_5669

Hürriyet Dünyası Toplantı’sının ikinci kısmında, İş Geliştirme ve Proje Uzmanı İpek Ertuğrul bizlere Bumerang Network hakkında bir sunum gerçekleştirdi. İpek Hanım sunumunda detaylı örneklerle Bumerang Network’te yapılabilecek işleri bizlere aktardı. Hürriyet Dünyası, ana gazetesi, ekleri ve tablet uygulamasında olduğu gibi Bumerang Network Bumads ile de iş ortaklarının reklam ihtiyaçlarını karşılıyor. Bumerang Network, günümüzde sayıları oldukça fazla olan bloggerları ve reklamverenleri biraraya getiren ve doğal reklam yapabilme imkanı veren bir platform. Daha detaylı bilgi almak için Bumerang için hazırlanmış videoyu izleyebilirsiniz.

Hürriyet Dünyası'nın yeniliklerini dinlediğimiz ve Bumerang Network ile ilgili detaylı olarak bilgilendirildiğimiz keyifli  sunumların ardından toplantı soru-cevaplarla sona erdi.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap