BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google AdWords Certified Partner (Google AdWords Sertifikalı Ortağı)

Google AdWords Certified Partner (Google AdWords Sertifikalı Ortağı)

Google AdWords Certified Partner (Google AdWords Sertifikalı Ortağı)

İnternet teknolojisi geliştikçe ve bilgisayar kullanıcıları zamanlarının çoğunu internet ortamında geçirdikçe online reklam endüstrisi de direkt olarak gelişip büyümektedir. Gün geçtikçe değişerek büyüyen çevrimiçi reklamcılıkta hiç kuşkusuz dünyanın en büyük arama motoru Google’ın  reklam ayağı da çevrimiçi reklamcılıkta çağın bir adım önünde yürümektedir. Arama motoru reklamcılığı yapan birçok ajansın bünyesine bağlı olduğu Google, kendi başarısını ve güvenilirliğini arttırmak adına yenilenmiş ve çağdaş düzenlemeler uygulamaktadır.

İşte bu sebeplerle Google dün sabah saatlerinde resmi blogunda, Google AdWords reklamcılığı üzerine çalışan birçok firmayı heyecanlandıran yeni bir sertifikanın duyurusunu yaptı. Google AdWords Certified Partner (Google AdWords Sertifikalı Ortağı ) adı verilen bu yeni sertifika, interaktif ortamda reklam vermek isteyen firmaların güvenle irtibata geçecebilecekleri ajansların farkını da ortaya koyacaktır.

Google AdWords Sertifikalı Ortağı programı ile birlikte SEM (Search Marketing Engine) ajansları daha modern, geniş kapsamlı ve strateji odaklı bir eğitimle AdWords hesaplarını yönetmek için gereken en son uygulama ve yöntemleri öğrenecekler. Bu sertifika ile SEM ajanslarına yardımcı olabilecek, Google AdWords’ün kullanılabilirliğini ve arama motoru reklamcılığının amacını anlatan yeni seminer araçları, eğitim merkezleri ve site içi test mekanizmaları düzenlenecek. Eskisinden daha kapsamlı ve zor, basit bir genel bilgiden daha fazlasını içeren Google AdWords Sertifikalı Ortağı sınavları aynı zamanda arama, görüntüleme, raporlama ve analizde ileri düzey sınavları da içermektedir. Reklamverenlerin SEM ajansları hakkında daha geniş bilgi almaları için yeniden düzenlenmiş sertifikalı partner logosu da gerçek SEM ajansları ile korsan SEM ajanslarını birbirinden ayırarak Google AdWords güvenilirliğini arttıracaktır.

AdresGezgini ve Google AdWords Certified Partner Programı

Halihazırda Google AdWords Sertifikalı Ortağı olmayı hak eden AdresGezgini gibi SEM ajanslarının Google AdWords Qualified Company logoları Google Certified Partner olarak değiştirilmiştir. Altı ay içinde ise Google Adwords Quailifed Company programı tamamen sona erecektir. Yeni uzmanlık sınavı yani Google AdWords Sertifikalı Ortağı sınavına girmeyen ajanslar ise bu statülerini kaybedecektir.

Yasal SEM ajansı olan firmaların internet sitelerindeki logoya tıkladığınızda adwords.google.com adresine yönlendirilirsiniz. Bu sayfada ilgili firma hakkında  “Bu Şirket, Google AdWords Sertifikalı Ortağı olarak onaylanmak için Google'ın şartlarını karşılamaktadır.” ibaresini görüyorsanız o ajansın güvenilir bir Google SEM ajansı olduğunu anlayabilirsiniz.

AdresGezgini olarak müşterilerimize verdiğimiz hizmetin kaliteli olması bizim için önemlidir. Güncelleştirilmiş Google hizmetlerini yakından takip eden AdresGezgini, Google AdWords Sertifikalı Ortağı’dır.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap