BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google AdWords, Analytics ve Ajans İş Modelleri Eğitimi

Google AdWords, Analytics ve Ajans İş Modelleri Eğitimi

Geçtiğimiz günlerde Sakıp Sabancı Müzesi The Seed'de düzenlenen ve Türkiye genelinden birçok Google AdWords ajansının katıldığı ileri düzey AdWords ve Analytics eğitimine biz de AdresGezgini olarak katıldık. Her Google eğitiminde olduğu gibi bu kez de birbirinden lezzetli kahvaltılıklarla dolu bir masa ile bizi karşılayan Google ekibine en baştan teşekkürü bir borç biliriz. Etkinlik öncesinde, o muhteşem kahvaltının tadını çıkarırken bir yandan da diğer ajanslarla tanışıp, sohbet etme şansımız oldu.

Saat 11'de Google Türkiye Ürün Müdürü Serkan Girgin’in konuşmasıyla başlayan eğitim, Yiğit Yücel’in AdWords Hesap Optimizasyonu ile ilgili yaptığı kısa sunum ile devam etti. Organizasyonun en dikkat çeken oturumları Analytics ve Sosyal Medya Veri Ölçümleme idi. Cemal Büyükgökçesu’nun iki oturum halinde verdiği ileri düzey analytics semineri sosyal medya verilerinin takip edilmesi ve işlenmesi üzerineydi.

Büyükgökçesu, sosyal medya ölçümlemenin reklamverenlerin yatırım getirisini ne kadar arttırabileceğinden bahsetti. Bu oturumun ardından eğitim yine AdWords ile devam etti. Nahit Kirazoğlu’nun AdWords pazarlama stratejileri hakkında verdiği bilgiler ışığında canlı bir hangout gösterisi yapıldı; Kirazoğlu katılımcılar arasından seçtiği 2 ajans temsilcisini ilk defa Google reklamı verecek müşterilerle tanıştırdı ve Google’ın Hangout uygulaması ile bu müşterilere nasıl Google reklamı satabileceklerini test ettiler.

İsrailli SEM ajansı Websem'in konuk konuşmacı olarak katıldığı eğitimde, ajans başarı hikayelerini anlattı ve bu sektöre yeni gireceklere tavsiyelerde bulundular.

Eğitim sonunda Google’ın reklam politikalarına uygun hizmet vererek yeni müşteri kazandıran ajanslara ödülleri verildi. Bu kategoride biz de AdresGezgini olarak gümüş ödüle layık görüldük.

Bir sonraki Google etkinliğinde görüşmek üzere :)

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap