BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Ads Kullanmanın 5 Kolay Yolu

Google Ads Kullanmanın 5 Kolay Yolu

Google Ads Kullanmanın 5 Kolay Yolu

Hedef kitlenize ulaşmak için reklam çalışması yapmayı düşünüyorsunuz ama nerede ve nasıl bir çalışma yapacağınıza karar veremiyor musunuz? Bu noktada sizin için en iyi karar reklamlar için ayırdığınız bütçeyi doğru yerde harcamanız olacaktır.

Neresi dediğinizi duyar gibiyiz. Mesela 259 milyonun üzerinde ziyaretçinin ve 4,8 milyar günlük etkileşimin olduğu Google sizin için doğru bir tercih olabilir.

Dünyanın en popüler web sitesi haline gelen google.com'un reklam platformu olan Google Ads Ekim 2000'den beri kullanımdadır. Google'ın geniş erişimi göz önüne alındığında, bir Google reklamı görmüş veya tıklamış olma ihtimaliniz yüksek.

Peki Google Ads gerçekten etkili mi? İstatistiklere bakıldığında;

  • Google reklamları yaklaşık %8'lik bir tıklama oranına sahiptir.
  • Görüntülü reklamlar her ay 180 milyon gösterim almaktadır.
  • Reklam tıklamalarının %65'i satın almaya hazır kullanıcılar tarafından gerçekleşmektedir.
  • Kullanıcıların %43'ü bir YouTube reklamlarında gördükleri ürünleri satın almaktadır.

Bu yazıda Google Ads kullanarak reklam vermeye nasıl başlayacağınızı keşfedeceksiniz. Hazırsanız başlayalım.

1- Hedeflerinizi Belirleyin: Reklamlarınızı gören kullanıcıların hangi işlemi gerçekleştirmesini istediğinize karar verin. Telefon araması yapmasını veya e-posta göndermesini mi yoksa yerel mağazanızı ziyaret etmesini mi istiyorsunuz?

2- Ne Kadar Uzağı Hedeflediğinize Karar Verin: Eğer küçük bir işletmeyseniz yerel bir alana odaklanmak isteyebilirsiniz. Yarıçap veya bölgesel hedefleme ile istediğiniz yerdeki potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

3- Farkınızı Ortaya Koyun: Müşterilerinizin sizin hakkınızda neyi bilmesini istediğine karar verin. Rakiplerinize karşı avantajlarınızdan bahsedebilir, işletmenizin farklı özelliklerini vurgulayabilirsiniz.

4- Bütçenizi Belirleyin: Reklam çalışmalarınız için ayırdığınız günlük bütçeyi belirleyin ve bu günlük bütçe dahilindeki aylık harcamanızı planlayın. Gerekli maksimum veya minimum miktar yoktur. Yani kontrol tamamen sizin elinizdedir.

5- Her Şey Hazırsa Dijital Serüveninize Başlayabilirsiniz: Yayınladığınız reklamlarınız Google aramalarında ve özel arama sorgularından çıkan yerel harita konumlarında görünürler. Potansiyel müşterileriniz reklamlarınızdan sizi bulduktan sonra onları karşılamaya hazır olun.

Google reklamları hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Ayşe Ördek tarafından yayınlanmıştır.

Ayşe Ördek, 1995 yılında Bursa'da doğdu. Lisans eğitimini 2018 yılında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği bölümünde İngilizce eğitim alarak tamamladı. Ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Biyomühendislik alanında yüksek lisans eğitimi aldı. Bu süreçte yer aldığı Tubitak projesi ve katıldığı eğitimler sayesinde analitik bakış açısını ve mühendislik becerilerini ilerletme fırsatı yakaladı.Kendini geliştirmekten ve yeni şeyler öğrenmekten zevk aldığını söyleyen Ördek, üniversite eğitimi sırasında dijital pazarlama alanına ilgi duymaya başladı. Yaptığı araştırmalar sonrasında bu alanda başarılı olabileceğine inanan Ördek, Veri Analiz Uzmanı olarak AdresGezgini ekibine katılmasıyla birlikte bu ilgisini profesyonel hayata geçirmeye başladı.Seyahat etmekten ve yeni yerler keşfetmekten hoşlanan Ördek, özellikle antik kentleri gezip buraların tarihini öğrenmekten keyif alıyor. Kişisel gelişim kitapları okumak ve tiyatro etkinliklerine katılmak ilgi alanları arasındadır.

Yorum Yap