BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Francis Ford Coppola, 1991 de YouTube'u Öngördü.

Francis Ford Coppola, 1991 de YouTube'u Öngördü.

Francis Ford Coppola, 1991 de YouTube'u Öngördü.

Çağdaş sanatın 20. yüzyıldaki en öncemli isimlerinden Andy Warhol'un "Bir gün herkes 15 dakikalığına meşhur olacak" sözünü hepiniz bilirsiniz. Özellikle sosyal medyanın hayatlarımıza derinden işlediği şu günlerde sosyal medya hem kendi ünlülerini yaratıyor hem de birilerini 15 dakikalığına meşhur ediyor. Andy Warhol bir gün herkesin 15 dakikalığına meşhur olacağını düşündüğünde yıl 1968'di. Tv izleme oranı çok düşüktü ve interneti tahmin bile edemezdiniz.

Aradan çok değil 20 yıl geçti ve www ile tanıştık. 90'lı yıllar ise artık televizyona doymaya başlayan, dünya ile haberleşen bir neslin yeni oyun alanıydı. Teknik buluşlar hızla gelişiyor, cihazlar küçülüyor, herkes yanında telefon taşımaya başlıyordu. O dönemde “The Godfather/Baba” serisinin efsanevi yönetmeni Francis Ford Coppola “Hearts of Darkness” filmini çekiyordu. Film esnasında çekilen bir belgeselde Coppola sinema sanatı ile ilgili fikirlerini açıklıyor.

 

“Ansızın, günün birinde Ohio’dan küçük, şişman bir kız yeni Mozart olacak. Babasının küçük kamera kayıt cihazı ile güzel bir film yapacak ve bu defa filmlerle ilgili tüm profesyonellik yok olacak ve bu gerçekten bir sanat formu olacak”.

Belgeselden 40 saniyelik bir kesit izlediniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap