BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Folkart Galeri'de 2 Sergi Birden

Folkart Galeri'de 2 Sergi Birden

Folkart Galeri'de 2 Sergi Birden

AdresGezgini ekibi olarak İzmir'in yaşam merkezi Folkart Towers'da çalışmanın güzelliklerinden faydalanıyoruz. Bu kapsamda Folkart Galery'de gerçekleşen sergilere katılmaktan büyük zevk alıyoruz.

12 Ekim Perşembe akşamı, 37 sanatçının eserlerinden oluşan ‘Dizelerin Renkleri’ ve Meksikalı heykeltıraş Jorge Marin’in ‘Varlığın Yeniden İnşası’ sergisinin açılış törenine katıldık.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk) yararına düzenlenen, Namık Kemal, Nâzım Hikmet, Sabahattin Ali, Rıfat Ilgaz, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Özdemir Asaf, Orhan Veli, Cemal Süreya, Attilâ İlhan, Cahit Külebi, Rüştü Onur, Fazıl Hüsnü Dağlarca gibi 37 ünlü şairin orijinal el yazmalarının ve bu el yazmalarından ve şiirlerden ilham alan 37 sanatçının eserlerinin sergilendiği ‘Dizelerin Renkleri’nde sergilenen eserler önümüzdeki aylarda Koruncuk Vakfı tarafından düzenlenen bir açık artırmayla satılacak ve elde edilen gelir  ‘Koruncukköy’ - Urla Çocuk Köyü’ne bağışlanacak. Küratörlüğünü ve proje direktörlüğünü Fahri Özdemir’ın yaptığı ve 10 Aralık 2017’ye kadar Folkart Galeri’de sergilenecek olan eserler, İzmir’in ardından Ankara ve İstanbul’da da sanatseverlerle buluşacak.

Meksika Ankara Büyükelçisi Bernardo Cordova Tello'nun konuşmasıyla açılan sergide Telllo, Meksika’nın dünyaca ünlü sanatçılarından biri olan Jorge Marin’in İzmirli sanatseverlerle buluşmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

“Varlığın Yeniden İnşası” sergisiyle melek formundaki heykelleri sanatseverlerin beğenisine sunan Meksikalı heykeltraş Jorge Marin, Yahudi, Hıristiyan ve Müslüman meleklerin her inançta yer aldığını ve Melek (Angel) kelimesinin Ulak kelimesinin Yunanca karışılığından türediğini söyledi. Türkiye’de oldukça pozitif karşılandığını belirten Marin, burada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. 

Okuyucuların aklına ve kalbine kazınan mısraları el yazısı olarak görmek ve bu dizelerden ilham alan yeni eserleri oldukça etkileyiciydi. 

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap