BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Facebook'ta İçeriklerinizi Farklı Platformlara Yerleştirin.

Facebook'ta İçeriklerinizi Farklı Platformlara Yerleştirin.

Facebook'ta İçeriklerinizi Farklı Platformlara Yerleştirin.

YouTube'da videoların farklı web sitelere ve bloglara eklendikten sonra izlenme sayılarının iki katına çıktığını biliyor muydunuz? Twitter için de aynısı geçerliydi ve bu iki sosyal ağ yerleştirilebilir içerikleri ile diğer sosyal ağlardan farklılaşıyor, gönderi etkileşiminde aslan payını kendilerine alıyorlardı. Ta ki düne kadar.

Embed kodu ile içeriklerin farklı platformlara eklenmesi özelliği Facebook’un son dönemde iletişime daha fazla önem verdiğini kanıtlarcasına çarşamba günü tanıtıldı. Facebook’un bu atağı ile fotoğraf, video ya da metin içeriklerinizi bloglarınıza ya da HTML dosyalarının içerisine yerleştirebileceksiniz.

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin yeni bebeğinin doğum haberi ile tanıtılan Facebook Embed Özelliği sayesinde herhangi bir bloga ya da web sayfasına yerleştirilen içerikler gerçek zamanlı olarak güncelleniyor, gönderiye yapılan yorumlar ya da beğeniler de sayfalarınıza yansıyor.

embed-post-circled

Henüz sadece Mashable, CNN ve Hufftington Post gibi internet medyası kuruluşlarının erken erişim sağladığı özellik YouTube ve Twitter'da olduğu gibi kullanıcıların durum güncellemelerini daha geniş kitlelerle paylaşmasına fırsat verecek. Özellik sadece "Herkese Açık" gönderilerde aktif ve güncel olaylar ile ilgili içerik paylaşan kullanıcılar için ve özellikle marka sayfaları için yenilik getiriyor.

Kaynak: Mashable

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap