BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Facebook Reklamlarında Özel Gönderi Kodu

Facebook Reklamlarında Özel Gönderi Kodu

Facebook reklamları Google reklamlarından farklı olarak markalara bilinirlik yaratma konusunda oldukça faydalı. Facebook'un özellikle dikkat çekmek istediği nokta ise profilinizde sağ tarafta gördüğünüz ücretli reklam alanlarının hikaye yaratmak için kullanılıyor olabilmesi. Milyonlarca Facebook kullanıcısı ile iletişime geçebileceğiniz, dilerseniz etkinliklerinizi, videolarınızı ya da fotoğraflarınızı daha fazla insana, doğru hedefleme ile ulaştırabileceğiniz Facebook reklamları, Sponsorlu Haberler ve Facebook reklamları olarak iki türde incelenebiliyor. Haber türü bağlamında da yine iki farklı şekilde hedef kitlenize ulaşabiliyorsunuz.

Bunlardan biri olan "Sayfa Gönderisinde Reklam" kategorisinde Facebook sayfanızda paylaştığınız son 10 gönderinin reklamını yapabilirsiniz.

Fakat Facebook sayfaları Timeline'a geçtiğinden bu yana geçmiş tarihlerde paylaşılanları görebildiğiniz için geçmişe dönük reklam çalışmaları da yapabilirsiniz. Bunu da sağlayan "Özel Gönderi Kodu - Custom Post ID" sekmesi.

Örneğin ben geçtiğimiz yıl Nisan ayında "Takipçi Sayınızı Artırmanın Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 5 Yolu" başlıklı bir yazı yazmıştım ve bu yazıyı AdresGezgini Facebook sayfasında paylaşmıştım. Şimdi onu yeniden canlandırmak için Facebook'ta sayfa gönderisi reklamı vermek istiyorum diyelim. Bunun için Facebook reklamlarında "sayfa gönderisinde reklam" haber türünü seçiyorum ve "Özel Gönderi kodu"nu tıklıyorum.

Daha sonra Nisan 2011'de paylaştığım gönderiyi ayrı bir sayfada açıyorum ve adres çubuğunda bulunan kodu seçip kopyalıyorum.

Ardından tekrar Facebook reklamları sayfasına dönerek Özel Gönderi Kodu'nu seçtiğimizde hemen altında açılan kutucuğa kopyaladığım kodu yapıştırıyorum.

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz üzere reklam önizlemesi direkt olarak sayfa gönderisinin reklamını önizlemede sunuyor.

Geçmiş yazılarınız, fotoğraflarınız, videolarınız unutulmasın; tekrar paylaşılsın, okunsun isterseniz Özel Gönderi Kodu iyi bir etkileşim yakalamanıza yardımcı oluyor. Denemeye değer.

Siz ne dersiniz?

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap