BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Facebook Mobil Sanal Gerçeklik Gözlüğü Oculus Go’yu Tanıttı

Facebook Mobil Sanal Gerçeklik Gözlüğü Oculus Go’yu Tanıttı

Facebook Mobil Sanal Gerçeklik Gözlüğü Oculus Go’yu Tanıttı

San Jose’de düzenlenen Oculus Connect 4 etkinliğinde sahne alan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg mobil sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Go’yu tanıttı.
 
Zuckerberg’ün yaptığı açıklamaya göre fiyat olarak en ulaşılabilir Sanal Gerçeklik Gözlüğü olan Oculus Go 199 Dolar’dan başlayan fiyatlarla önümüzdeki yılın başlarında tüketiciyle buluşacak. 

Facebook’un VR’dan sorumlu üst düzey yöneticisi Hugo Barra, kablosuz ve herhangi bir cihazdan bağımsız olarak çalışan Oculus Go’nun oldukça hafif ve yumuşak hissettiren bir yapısı olduğunu belirtti. Sanal Gerçeklik ile yaşanacak kullanıcı deneyimine ek olarak fiziksel olarak da en iyi hissiyatı yaşatmayı ve olabildiğince rahat bir sanal gerçeklik deneyimi yaşatmayı amaçladıklarını açıkladı. 
 
WQHD LCD ekran ve mekânsal ses kullanılan Oculus Go işitsel olarak da sanal gerçeklik dünyasına girmemize imkan sağlayacak. Uzamsal ses verebilen bir ses donanımına sahip olan cihazın pil ömrüne dair henüz bir açıklama yapılmadı. 
 
Facebook, Oculus Go’nun kullanım alanını da oluşturmuş durumda. Kullanıcılara arkadaşlarıyla eğlenceli ve etkileşimli bir sanal ortamda aynı odadaymış gibi vakit geçirme imkanı sunan Facebook Spaces’in Oculus Rift ve Touch için beta sürümü Nisan ayında piyasaya sürüldü.


Facebook Spaces’de, Facebook fotoğraflarınızdan birini seçerek kolayca bir anime bir karakter oluşturabilirsiniz. Göz renginizi, saç stilinizi, yüz özelliklerini ve çok daha fazlasını değiştirerek kendinize en çok benzeyen karakteri oluşturduğunuz noktada bu karakter, arkadaşlarınız sizi tanımasına ve alanda gerçekten takılıyormuşsunuz gibi hissetmenize yardımcı oluyor. 
 
Facebook, gelecekte insanların birbirleriyle bağlantıya geçme şeklinin değişmeye devam edeceğine inanıyor ve bu değişimi sağlamak için büyük adımlar atıyor.  Biz de teknoloji dünyasında yaşanan ve kullanıcı deneyimini çok ileri bir noktaya taşıyan bu gelişmelerin varacağı noktayı görmek için sabırsızlanıyoruz. 
 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap