blog-detay.php1 Facebook Hikayelerde Reklam Dönemi Başlıyor | Blog AdresGezgini

BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Facebook Hikayelerde Reklam Dönemi Başlıyor

Facebook Hikayelerde Reklam Dönemi Başlıyor

Facebook Hikayelerde Reklam Dönemi Başlıyor

 

Mart 2017’den beri Instagram’da aktif olarak kullanılan ve işletmelerin oldukça iyi dönüşler aldığı hikaye reklamları artık Facebook’ta.

Bu yıl Mayıs ayında 3 ülke ile sınırlı olmak üzere tanıtılmaya başlanan reklamların artık küresel olarak kullanılacağı açıklandı. Bu deneyimle, Mayıs ayından bu yana Facebook hikayelerini seyreden kullanıcıların sayısının 150 milyondan 300 milyona çıktığını da belirtmek gerekiyor.

Facebook hikaye reklamlarında tıpkı Instagram için sunulan hedefleme ve ölçümleme seçeneklerinden yararlanılacak. Erişim, marka bilinirliği, video görüntülemeleri, uygulama indirme, dönüşüm, trafik ve potansiyel müşteri reklamları gibi halihazırda Instagram hikayeler için kullandıkları araçları da kullanılabilecek.

Hikaye Reklamları Değerli İş Sonuçları Yaratıyor

Ipsos anketinde kullanıcıların %62’si hikayede bir reklam gördükten sonra markayla yahut ürünle çok daha fazla ilgilendiklerini , %38’i hikayede bir ürün veya hizmet gördükten sonra başkalarıyla konuştuğunu , %34’ü ise hikayeyi gördükten sonra ürün aramak için mağaza ziyareti gerçekleştirdiğini iletiyor.

Yapılan anketin sonuçlarına göre kullanıcılar çoğunlukla hızlı ve anlaması kolay, bir indirimi ya da promosyonu duyuran, yeni ürünleri tanıtan, gerçekçi olan ve ipucu/öneri paylaşan hikayeleri daha  fazla tercih ediyor.

Eğer işletmenizi daha fazla kişiye ulaştırmak, geri dönüşlerinizi artırmak istiyorsanız Facebook Hikaye Reklamları tam size göre. Facebook Hikaye reklamları ve çok daha fazlası hakkına bilgi almak isterseniz AdresGezgini'nin alanında uzman ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Dilan Karataş tarafından yayınlanmıştır.

Yorum Yap