BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Etkili Duyarlı Arama Ağı Reklamları Oluşturmak Neden Önemli?

Etkili Duyarlı Arama Ağı Reklamları Oluşturmak Neden Önemli?

Etkili Duyarlı Arama Ağı Reklamları Oluşturmak Neden Önemli?

Google, 30 Haziran 2022'den itibaren Genişletilmiş metin reklamların oluşturulamayacağını ve üzerlerinde değişiklik yapılamayacağını duyurmuştu. Genişletilmiş metin reklamların yerini duyarlı arama ağı reklamları tamamıyla alacak.

Peki mevcut genişletilmiş reklamlarınıza ne olacak?

Genişletilmiş reklamlar, duyarlı arama ağı reklamlarınızla birlikte yayınlanmaya devam edecek. Dilerseniz genişletilmiş metin reklamlarınızı duraklatabilecek ya da kaldırabileceksiniz.

Bu geçiş süreci için nasıl hazırlık yapılabilir?

Etkili duyarlı reklam arama ağı reklamları oluşturmak için şimdiden birkaç düzenleme yapabilirsiniz.

Duyarlı arama ağı reklamlarınızı oluştururken "Reklam Gücü" alanından, yazdığınız metnin "Yetersiz, İyi ya da Mükemmel" olduğu ile ilgili geri bildirim alabilirsiniz. Reklamlarınızı "Mükemmel" seviyesine ulaştırmak için çalışmaya şimdiden başlayabilirsiniz.  

Daha iyi duyarlı reklam metni yazmak için başlıklarınızı daha dikkat çekici olanlarla değiştirebilirsiniz. Hedef kitlenizi çekecek net ifadeler kullanmak, sayısal ibareler eklemek tıklama olasılığını attıracaktır.

Başlıkları belirli konumlara sabitlemek, her zaman hangi sırada gösterilmesini istediğiniz öğeleriniz için kontrol sahibi olmanızı sağlayacaktır. Sabitlemelerinizi gözden geçirmeye başlayabilirsiniz.

Anahtar kelimelerinize, hem başlık ve açıklamalarda hem de görünen url'de yer vermek daha alakalı tıklamalar getirecektir.

Öneriler sayfasını inceleyerek kampanyanız için önerilen duyarlı arama ağı öğelerinden yararlanabilirsiniz. Tüm önerileri uygulamak yerine kullanacağınız öğenin reklamınızla uyumlu olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Kampanyalar arası öğe raporlarından "Düşük" performans gösterenleri yeni başlık ve açıklamalarla değiştirerek iyileştirmeler yapabilirsiniz.

Test etme dijital pazarlama stratejisini kullanmak, hedef kitlenize ulaşmakta işinizi kolaylaştıracak etkili bir yol olacak. Dönüşüm sağlayan ilgi çekici metinler yazmak için reklamlarınızı test edin ve güncelleyin.

Unutmayın, dijital dünyada test etmek devamlılık isteyen bir süreçtir, daima reklamlarınızı iyileştirmenin yollarını arayın.

Tüm bu adımlara şimdiden zaman ayırmak geçiş sürecinde işinizi kolaylaştıracaktır.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Şizem Şentürk tarafından yayınlanmıştır.

Şizem Türkü Şentürk 1995 yılında İzmir’de doğdu. Liseyi İzmir Anadolu Lisesi’nde okuduktan sonra İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Matematik bölümünü %100 burslu kazandı. Okurken gönüllü stajını 9 ay boyunca bir denetim şirketinde, zorunlu stajını ise Amerika Philadelphia Drexel Üniversitesi LeBow College of Business pazarlama departmanında tamamladı. Bu süre boyunca davranışsal veriyi kullanarak istatistiksel analizler yaptı. Bitirme tezini yine uygulamalı matematik alanında çalışarak optimizasyon problemi üzerine yaptı. 2018 yılında mezun olduktan sonra pedagojik formasyon sertifikası aldı. Selma Yiğitalp Anadolu Lisesi’nde stajyer matematik öğretmenliği yaptı. 2 yıldır Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda gönüllü eğitmenlik yaparak algo-dijital etkinliğine katılmakta ve çocuklara algoritma öğretmektedir. Üniversitede 4 yıl İspanyolca dersi aldı ve yabancı dil öğrenmeye ilgi duyduğu için İspanyolca ve Fransızca’sını geliştirmeye çalışmaktadır.

Yorum Yap