Anasayfa | Sosyal Medya


AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi

17-12-2011

Dünkü yazımızda flashmob hakkında genel bilgileri ve flashmob – reklam ilişkisini inceledik. Bugün ise eğlenceyle ve sosyal sorumlulukla ilgili flashmobları inceleyeceğiz. Flashmob, her ne kadar insanın eğlence doyumsuzluğundan ortaya çıkan bir kavram olsa da, yarattığı etki itibariyle sosyal sorumluluk projelerini gündeme taşımayı başarmıştır.

Günümüzde teknolojinin etkisiyle insanların eğlenmesi, keyifli vakit geçirmesi aslında çok ulaşılabilir bir kavram haline geldi. İnsanlar hayattaki zevklere kolayca ulaşabiliyorlar. Her zevki yaşamış insan da artık eğlenemez, hatta şaşıramaz hale geliyor. Bu noktada flashmob insanların hayatına giriyor. Farklı deneyimler yaşamak, daha önce hiç yapılmamış şeyler yapmak, tanımadığın birçok insanla aynı mesaj için çaba göstermek, yeni dünya bireyine farklı bir haz veriyor.

Bu yazıda Dünya’dan ve Türkiye’den göze çarpan birçok flashmob örneği bulabileceksiniz.

Bu örnek, Stockholm’da Michael Jackson’ı anmak için düzenlenen bir flashmob. Dünyada birçok örneği yapıldı. Ayrıca Türkiye’de de Taksim Meydanı’nda düzenlendi. Stockholm’da büyük ilgi uyandırdığı, Taksim’de ise şaşırtıcı bir etki yarattığı kesin.2008 yılında, Varşova’da Złote Tarasy alışveriş merkezinde, dünyada büyük ses getiren bang flashmob düzenlendi. Sosyal sorumluluk adına düzenlenen bu flashmobta, bireysel silahlanmaya karşı olduklarını belirten bir mesaj verildi. Katılımcılar, ‘Şimdi bu elimizdekiler gerçek silah değil, bu insanlar gerçekten ölmedi fakat dünyanın birçok yerinde bu sahnelerin gerçekleri yaşanıyor ve biz buna karşıyız’ açıklamasını yaptılar.Ankara’da eğlence kategorisindeki en komiklerinden biri de chicken flashmob. Gerçekten çok hoş görünüyorlar.Son olarak, yine Amerika’dan tam olarak flashmob olmasa da, o tarzda hazırlanmış bir sosyal kampanya videosu var. İnsanların geri dönüşüm konusunda gösterdikleri duyarsızlık çarpıcı bir şekilde anlatılmış.

YORUMLAR

YORUM YAZIN

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

17-02-2021

Google My Business ile Mesaj Atma Özelliği...

Google My Business mobil uygulamasında mesaj özelliği aktif olarak kullanılıyordu. Fakat yeni güncelleme ile...

Google My Business ile Mesaj Atma Özelliği

03-05-2012

Sosyal Medyayı Oyun Alanı Haline Getirmenin 6 Yolu...

B2B şirketlerine, şirket içindeki ve dışındaki işleyişlerinde kullanabilecekleri müşterileri ve...

Sosyal Medyayı Oyun Alanı Haline Getirmenin 6 Yolu

28-09-2018

Evrensel Uygulama Kampanyaları vs. İşletmeler için Mobil Uygulama Yükleme Kampanyaları...

Telefonunuzda ya da tabletinizde kaç tane uygulamanız mevcut? Bu uygulamalardan kaç tanesini düzenli olarak...

Evrensel Uygulama Kampanyaları vs. İşletmeler için Mobil Uygulama Yükleme Kampanyaları