BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Discovery Reklamları ile Potansiyel Müşterilerinize Erişmenin Yeni Yolları

Discovery Reklamları ile Potansiyel Müşterilerinize Erişmenin Yeni Yolları

Discovery Reklamları ile Potansiyel Müşterilerinize Erişmenin Yeni Yolları

Potansiyel müşterileriniz bazen yazın tatillerini organize etmek, bazen yılın belli zamanları için plan yapmak için pek çok sorgu gerçekleştirmektedir. Tüketiciler bu dinamik içerisinde Gmail, Keşfet ve Youtube gibi pek çok platformdan yararlanmaktadır. Hatta Google verilerine göre kullanıcıların %78'i ilgi alanlarına yönelik kişiselleştirilmiş, özelleştirilmiş güncellemeleri Google akışından incelemeyi tercih edebilmektedir. Bu anlamda hedef kitleniz ile etkileşim kurmakta Discovery reklamlarından söz etmek çok daha önemli hale gelmektedir.

Discovery reklamları ilgi çekici reklam deneyimleri ve aşina olan kullanıcılarına çeşitli mobil dizaynlar sunar. Bunlardan bazıları ürün bandı, müşteri formları ve dikey düzenler gibi formatlar olabilmektedir. Burada önemli olan husus Google'ın her bir kullanıcısına kendisine özel deneyimler sunabilmek için çeşitli testlerde bulunmaya özen göstermesidir. Buna örnek olarak son aşamada Keşfet'te video reklamları test etmesi gösterilebilir. Yılın yoğun bir sezonuna hazırlanan bir perakendeciyseniz hikaye odaklı düzenlerin kullanıcılar için daha fazla anlam ifade ettiğini unutmamanız gerekir. Discovery reklamları, daha ilgi çekici görseller, daha kısa ve net metinler ile müşterilerinizi memnun etmenin ve onlara yenilikçi deneyimler yaşatmanın önünü açmaktadır. Ayrıca ürün resimleri ve fiyat gibi ayrıntıları eklemenize olanak tanıyarak, Gmail Sosyal ve Tanıtımlar sekmesinde çok daha rahat bir kullanıcı deneyimi sunmaktadir. Yine makine öğreniminin, burada katkısını sunarak doğru kitle ile doğru mesajları eşleştirmektedir. Böylece potansiyel müşterilerle dinamik şekilde etkileşime geçilebilmekte ve onlara etkili bir hikaye sunulabilmektedir.

Google'ın da paylaştığı örneğe göre, kışlık bot markası olan UGG, Discovery reklamlarını tercih ederek çok yüksek bir kar oranına ulaşarak %497 oranında  ROAS elde etmiştir. Güçlü reklam öğeleri; Reklam oluşturma esnasında daha fazla en boy oranı ve başlık ekleme sistemleri gibi; reklama  öğe ekleme çeşitliliği görülebilmektedir. Artık metin yer paylaşımlarına sahip resim öğeleri eklenebilmektedir. Bu da daha harekete geçirici mesajlar verilebileceği anlamına gelmektedir. Discovery reklamları aynı analizlerden daha fazlasını da sunmaktadır. Bütçede önemli unsurlara ağırlık verilebilmesi için kampanya gücü hakkında "Yetersiz" ve "Mükemmel" arasında değer verilen dereceler ile kampanya değerlendirilmekte, aynı zamana maliyet odaklı bütçe ayarlamaları için optimizasyon puanı mutlaka kontrol edilmelidir.

Discovery reklamları müşterilerinizle etkileşim kurmanız adına sizlere renkli bir dünya sunmaktadır. Tüm bu yenilikçi ayarlar, öğe düzenlemeleri ve kullanımı kolay bir deneyim sunan reklam alanları ile müşterilerinize dokunmanın yeni yollarını keşfedebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Cansın Sesligil tarafından yayınlanmıştır.

Cansın Sesligil, 1998 yılında İzmir'de doğdu. 2020 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldu. Mesleki stajını TAV Adnan Menderes Havalimanında Kurumsal İletişim ve Müşteri İlişkileri departmanında tamamladı. Kariyer hayatına müşteri ilişkileri ve satış-pazarlama alanlarında görev alarak başlayan Cansın, dijital reklam sektörüne olan ilgisi sebebi ile AdresGezgini'nde satış uzmanlığı alanında çalışıyor. Sosyal bilimler ve iletişim hakkında okumalar yapmaktan hoşlanan Cansın, fotoğraf çekmekten de oldukça keyif alır.

Yorum Yap