BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Dilşad Şimşek ile Gerçekleştirdiğimiz Röportaj

Dilşad Şimşek ile Gerçekleştirdiğimiz Röportaj

Dilşad Şimşek ile Gerçekleştirdiğimiz Röportaj

Oyunculuğa nasıl adım attınız? Sizi henüz takip etmiyor olanlar için kısaca kendi hikayenizi anlatabilir misiniz?

 

2007 yılında Norveç’ten Türkiye’ye taşınma amaçlarımdan biriydi aslında ama nerde, ne zaman ve nereden başlayacağım konusunda bir fikrim yoktu. Öncelikle kamera arkası reklamcılıkla adım attım bu yolculuğa; sonrası setlerde bulunma ve şansımın iyi gittiği yönde güzel insanlarla tanışma fırsatı buldum. 2009-2010 yılları arasında sevgili Üstadım Yılmaz Erdoğan’ın okuluna katılma fırsatım oldu ve ardından diğer kapılar da bir bir açıldı. Craft oyunculuk Atölyesi ve Meltem Cumbul ile Eric Morris tekniği üzerine çalışmalarda bulundum. Anlaştığım menajer sayesinde de ilk TV projem olan “Gün Akşam Oldu” ile değerli oyuncu büyüklerim Filiz Akın ve Halil Ergün’ün kızı rolüyle televizyon oyunculuğu hayatıma giriş yaptım.

 

Oyunculuğun sizi besleyen tarafları neler?

 

Değişik, sıradışı karakterle kendime yenilikler kattığım ve öğrendiğim; yaşadığım her yeni bir deneyim beni fazlasıyla besliyor. Beslendikçe de daha yenilerini merak ediyorum.

 

Hiç mesleğinize dair pes ettiğiniz, geri çekilmek istediğiniz bir dönem oldu mu?

 

Hayır asla.(gülümsüyor)

 

Sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorsunuz. Takipçilerinizin profillerinden ve hedef kitlenizden bahsedebilir misiniz?

 

Aktif olarak kullanmaya çalışıyorum diyelim (gülümsüyor) elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama çok da doğru, düzenli ve zamanında kullandığımı söyleyemem. Umarım daha da iyi duruma getiririm. Çünkü sosyal medya bir bakıma benim sahnem, en güncellendiğim yer.

 

Çok beğendiğim takipçi profilleri var; düzenli, renk uyumlu, aktif… olması gerektiği gibi aslında(gülümsüyor)

 

Hedef kitlem çok farklı kesimlere sahip, hayranlar, arkadaşlarım, markalar…

 

Sosyal medya içeriklerinizi nasıl bir motivasyon ile üretiyorsunuz?

 

Güzel soru (gülümsüyor) önce motivasyonum için bir motive olmam gerekiyor. (gülümsüyor) Açıkçası biraz zorlanıyorum, çok fazla kural varmış gibi geliyor; bazen uymaya çalışıyorum bazen de rastgele bir içerik oluşmuş oluyor. Sanırım bu konuda bir eğitim almam gerek. (gülümsüyor) Yok şaka yapıyorum gerekli değil tabii ki ama bir motivasyon gerektirdiği gerçek! Bu durumda da keyfime göre içerik üretiyorum diyebilirim.

 

İleriye dönük projeleriniz var mı? Varsa biraz bahsedebilir misiniz?

 

Yaz sonu çok keyifli bir sinema filmi projesinde bulunacağım; şimdilik bu kadarını söyleyebilirim (gülümsüyor) Umuyorum ki sezona da farklı bir görünüm ve karakterle güzel bir projenin içerisinde bulunurum.

 

Sizi tanımladığını düşündüğünüz bir motto veya özdeyiş var mı?

 

“Mutluluk yoktur mutlu anlar vardır”

 

Bu her daim mutluluk arayışı içerisinde olanlara gelsin (gülümsüyor) Anı yaşamak, anda kalmak… Beklenti ve arayış içerisinde olmamak. O zaman size mutluluğun alası gelir.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini tarafından yayınlanmıştır.

2007 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesindeki İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde üniversitenin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü bünyesinde çalışan akademisyenler Dr. Bora Mocan, Dr. Şükrü Ozan, Dr. İlker Tanyer ve Nejla Mocan tarafından kurulmuş olan AdresGezgini Anonim Şirketi, günümüzde 400.000TL ödenmiş sermayesi, İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap