BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Dijital İletişim ve Dijital İletişimin Temel Unsurları

Dijital İletişim ve Dijital İletişimin Temel Unsurları

Dijital İletişim ve Dijital İletişimin Temel Unsurları

Gelişen teknoloji sayesinde internet ve mobil cihaz kullanımı gittikçe artmaktadır. Bu sebeple dijital araçlar ve dijital iletişim kanalları hayatımızda daha fazla yer alırken, firmaların büyümesinde önemi bir rol oynuyor.

Dijital iletişim, internete bağlı olan cihazlar üzerinden, uygulamalar yoluyla gerçekleştirilen veri akışıdır. Verileri çevrimiçi bir kanal üzerinden aktarmak, verinin yayılmasını da hızlandırmaktadır.  Belge, görsel, video gibi görsel ve yazılı bilgileri paylaşmak dijital iletişim kanalları sayesinde çok daha hızlı ve kolay gerçekleşmektedir.

Dijital bir iletişim olabilmesi için bilgisayar teknolojisi, internet teknolojisi ve mobil teknolojiler bir araya gelmektedir. İnterneti kullanan herkes potansiyel hedef kitlemiz arasında sayılabilir. Bu hedef kitleye yönelik hazırlanan içerikler, e-postalar, sosyal medya ağları, bloglar, forum siteleri, mobil uygulamalar, web siteleri ve sohbet yazılımları yardımıyla iletilir.

 

 

Web Siteleri

Web siteleri sayesinde kullanıcılar ve firmalar ortak bir noktada buluşabilmekte. Hizmetini iyi anlatan içeriği zengin bir web sitesi hedef kitlelerine çok daha kolay ulaşabiliyor. Kullanıcıların ise aradığı hizmet ya da ürün desteğine ulaşmaları kolaylaşıyor.

Sosyal Medya Ağları

Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden dijital iletişim günlük hayatın içinde aktif olarak kullanılıyor ve aktarılmak istenen veriler çok hızlı bir şekilde yayılabiliyor.

Bloglar

Bloglar sayesinde hem şirketler, hem de kişiler, hazırladıkları içerikler ile potansiyel hedef kitlesine kendini daha iyi ifade etme olanağı buluyor. Sanal günlükler olarak da düşünülebilir.

Forum Siteleri, Sohbet Yazılımları ve Mobil Uygulamalar

Firmalardan ziyade bireysel kullanıcıların olaylar hakkında duygu, düşünce ya da deneyimlerini diğer kullanıcılara aktarmasına yardımcı oluyor ve kullanıcılar kendilerini bu platformlarda daha rahat ifade edebiliyor.

E-postalar

Hem kurum içinde, hem de bireysel kullanıcılarda oldukça yoğun kullanılan bir kanal olan e-posta, e-postalar sağladığı hız sayesinde kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamakta.

Bu kanallar yoluyla iletişimi gerçekleştirmek için genel olarak akıllı cihazlar, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar kullanılmaktadır. Bu iletişimi gerçekleştirirken, sosyal medya kanallarında aktif olmak, web sitelerinde açılış sayfası deneyimini iyileştirmek, blog yazarken hedef kitlenize uygun ve düzenli paylaşım yapmak gibi parametrelere dikkat ederek başarıya daha kolay ulaşılabilir.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Aysu Kırıcı tarafından yayınlanmıştır.

Aysu KIRICI 1998 yılında İzmir'de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünden derece ile mezun olduktan sonra yazılıma olan ilgisi sebebiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü bitirdi. Veri tabanı, PHP ve HTML alanlarında kendini geliştirmiştir. Google Arama Ağı Reklamcılığı, Görüntülü Reklam Ağı, Video Reklamcılık, Alışveriş Reklamcılığı, Uygulama, Ölçüm ve Google Analytics sertifikalarına sahiptir. Dijital reklamcılıkta Alışveriş reklamları ve e-ticaret stratejileri özel ilgi alanıdır.

Yorum Yap