BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Blog AdresGezgini: 2010 un En Çok İlgi Gören 10 Yazısı

Blog AdresGezgini: 2010 un En Çok İlgi Gören 10 Yazısı

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında yayına giren AdresGezgini kurumsal blogumuzda sosyal medya alanında yazılmış inceleme yazıları, Google AdWords yenilikleri hakkında oluşturulmuş makaleler, röportajlar, etkinlikler ve internet teknolojileri hakkında 150′ye yakın blog yazısı bulunuyor. 2011 için hazırlandığımız şu günlerde geride bıraktığımız yılda blogumuzda en fazla ilgi çeken yazıları hatırlayalım istedik. Sağlıkla, başarı ve mutlulukla dolu bir yıl geçirmek dileği ile 2010'ın en çok ilgi gören ilk 1o yazısı:

1) Baybars Altuntaş: Çağa Nasıl Yön Verilir?: İYTE Girişim’in düzenlediği  14 Nisan 2010 tarihli “Baybars Altuntaş: Çağa nasıl yön verilir?” konferansı üzerine yayınlanan bu yazıda Baybars Altuntaş'ın iş dünyasına girişinden, Başkan Obama ile görüşmesine dek uzanan hikayesini paylaştık.

2) Kırmızı Saçlı Küçük Kadın Uyandı: Jehan İstiklal Barbur: İzmir'e ilk gelişinde bizi kırmayarak röportaj talebimize olumlu yanıt veren Jehan Barbur ile gerçekleştiğimiz muhteşem söyleşi en çok okunan yazılar arasında ikinci sırada.

3) Kıssadan Hisse: Redd bir reddediştir: Bahar şenlikleri kapsamında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde konser veren Redd grubu, bize vakit ayırarak grup ve yeni medyaya bakışları hakkında sorularımızı yanıtladı.

4) AdresGezgini Vuvuzela ile Dünya Coşkusu Kampanyası: 2010 FIFA Güney Afrika Dünya Kupası boyunca, AdresGezgini Friendfeed ve Facebook hesaplarından her gün sorduğumuz sorulara doğru yanıtı veren ilk 2 kişiye vuvuzela hediye ettik. Oldukça eğlenceli anların yaşandığı kampanyanın tanıtım yazısı olan Vuvuzela ile Dünya Coşkusu Kampanyası 2010'da en çok ilgi gören dördüncü yazı oldu.

5) Sosyal Medya Gurusu Jay Baer Röportajı: Convince&Convert Sosyal Medya Danışmanlık Hizmetleri’nin kurucusu, sosyal medya uzmanı ve stratejisti ve Twitter Röportajları’nın (twitterviews) kurucusu Jay Baer ile günümüzün en popüler konularından sosyal medya ve sosyal medya uzmanlığı hakkında gerçekleştirdiğimiz röportaj hem "sosyal medya uzmanı kimdir?" hem de "geleneksel pazarlama ile sosyal medya pazarlama arasında nasıl bir köprü kurulabilir?" sorularına verdiği yanıtlar bakımından sosyal medya alanında çalışanların okuması gereken bir röportaj.

6) Sosyal Medya Bağlamında İletişim Kuramcıları: Marshall McLuhan: 1960’lı yılların sonuna doğru yayınladığı “Araç Mesajdır” (The Medium is the Message) kitabı ile teknolojinin değeri, geleneksel anlamda nasıl kullanıldığı ile biçimlendirilirken bu eserde aracın gerçek içeriğin kendisi olduğunu açıklayan McLuhan’a göre araç, insanın uzantısıdır. Verilmek istenen mesaj araç ile şekillenir. Günümüzde sosyal medya da mesajın kendisi haline gelmiştir. Sosyal medyayı anlamlandırmak için hazırladığımız Sosyal Medya Bağlamında İletişim Kuramcıları serisinin en çok ilgi gören konuğu olan McLuhan, 2010'un karanlıkta kalan sosyal medya iletişimine ışık tuttu.

7) Best Dog Club'ın Google AdWords ile Yakaladığı Başarı: AdresGezgini olarak küçük, orta ve büyük ölçekli firmalara sunduğumuz Google Adwords hizmetinin diğer firmalara da örnek olması açısından blogumuzda Başarı Hikayeleri'ne yer veriyoruz. Best Dog Club hakkında hazırladığımız bu başarı hikayesi de kendi kategorisinde en çok okunan yazılardan. Sebebi ise Google AdWords'ün yerelliği ve geri dönüş oranının yüksekliğinin Best Dog Club için bir dönüm noktası olması.

8 ) 48 Yıla Dünyayı Sığdıran Bir Girişimci: Alphan Manas: Türkiye'nin başarılı girişimci ve konuşmacılarından  Alphan Manas, İYTE Girişim Topluluğu tarafından düzenlenen inovasyon seminerleri kapsamında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde bir konferans verdi. Etkinlik sonunda Alphan Manas ile bir röportaj yapma şansımız oldu. 03 Aralık tarihinde yayınlanan  bu röportaj, kısa sürede en çok okunanlar arasına girdi.

9) AdresGezgini Alsancak Ofisi'ne Taşındı: 2007 yılından bu yana Google AdWords reklamları üzerine çalışan ve Google’ın sertifikalı ortaklarından biri olan firmamız, İZTEKGEB merkez ofisine ek olarak 1 Kasım 2010 tarihinden itibaren Alsancak ofisinde de hizmet vermeye başladı.

10) AdresGezgini: Yeni Medya Düzeni Konferans Notları: Doğuş Yayın Grubu tarafından İstanbul Kongre Merkezi’nde muhteşem bir organizasyonla gerçekleştirilen Yeni Medya Düzeni Konferansı hakkında hazırladığımız bu inceleme yazısında sosyal medyanın dijital ve geleneksel yayıncılığa etkileri, sosyal medya çağında yeni pazarlama stratejileri ve Seth Godin tarafından "Yeni Medyada Reklam ve Pazarlamanın Geleceği” gibi konular tartışıldı. 2010'un en çok okunan son yazısı olan Yeni Medya Düzeni Konferans Notları, sosyal medya ve yeni medya gibi kavramların sıklıkla tartışıldığı gündeme renk veren bu güzel bir organizasyonun ardından oluşturulmuş bir yazıydı.

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2010 yılında sizlerle paylaştığımız daha birçok röportaj, makale ve inceleme yazısını kurumsal blogumuzda bulabilirsiniz. AdresGezgini ailesi olarak çalışma arkadaşlarımıza, değerli müşterilerimize ve siz sevgili okuyucularımıza mutlu, huzurlu ve başarılı bir yıl diliyor, yeni yılda da zengin içeriği ve yeni tasarımı ile blogumuzda buluşmayı umuyor, yeni yılınızı kutluyoruz!

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap