BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Best Dog Club ın Google AdWords ile Yakaladığı Başarı

Best Dog Club ın Google AdWords ile Yakaladığı Başarı

Best Dog Club ın Google AdWords ile Yakaladığı Başarı

2008’den Günümüze Google AdWords reklamları ile %70’e Varan Müşteri Artışı

Best Dog Club, İstanbul’un yoğun ve yorucu havasından uzakta Şile yolu üzerinde konumlanmış bir köpek çiftliğidir. Mimar Gamze Göksoy tarafından 2006 yılında sahibi olduğu mimarlık şirketi bünyesinde profesyonel anlamda köpek bakımı ve eğitimi üzerine hizmet vermek amacıyla kuruldu. İstanbul’da kendi köpekleriyle birlikte huzurlu bir şekilde yaşayamadığını fark eden Göksoy, 2006 yılında Şile yakınlarındaki Sırapınar köyüne taşındı. İstanbul ve civarında yaşayan köpek sahiplerinin köpeklerini gönül rahatlığı ile bırakabilecekleri kaliteli ve güvenilir köpek pansiyonlarının sayıca azlığını fark eden Göksoy, evinin karşısındaki boş araziyi hem kendi köpeklerini hem de diğer köpekleri mutlu edecek bir çiftlik kurmak üzere tanzim etmeye başladı. Arazi iyileştirme ve çiftliği kurma süreci yaklaşık bir yıl sürdü. İşe başladıklarında üç-dört müşterileri olduğunu belirten Gamze Göksoy’un amacı kısa vadede hem köpeklerle daha fazla vakit geçirmek hem de müşteri portföylerini arttırmaktı.

İş Yaklaşımı

Göksoy, Best Dog Club’ı kurduktan hemen sonra internet teknolojisinden de yararlanarak daha fazla köpek sahibine ulaşmak için bir web sitesi hazırlattı. Masaüstü reklamcılık alanında faaliyet gösteren gazete ve dergilere reklam verdi. Bu reklamlardan pozitif yönde bir geri dönüş aldı. Fakat tesadüfi bir şekilde tanıştığı Google AdWords ile hedef kitleye daha hızlı, kolay ve düşük maliyetle ulaşabildiğini deneyimledi. Gamze Göksoy, 2008 Temmuz ayında bir SEM ajansı olan AdresGezgini ile tanıştı. AdresGezgini ile Google AdWords reklamlarından beklentisi kısa vadede iyi bir geri dönüş sağlamak, İstanbul ve çevresine hızlı bir şekilde ulaşmaktı.

AdresGezgini, daha iyi bir geri dönüşüm sağlamak ve AdWords reklamlarını daha verimli kılmak için Best Dog Club web sitesini yeni bir tasarımla aktif hale getirdi.

Site içerisinde uygun bölümlere geri dönüşüm takip kodu yerleştirildi ve bu sayede performans takibi mümkün kılınarak Google AdWords reklamlarının daha etkili olması hedeflendi. Anahtar kelimeler hizmete yönelik olarak özenle seçildi. Google Analytics ile site performansının sürekli olarak takip edilmesi sağlandı. Sadece Google Arama Ağı için metin reklamlar değil aynı zamanda köpek bakımı ve eğitimi ile ilgili alakalı web sitelerine, bölgesel hedefli içerik ağı görsel reklamları hazırlandı. Bu sayede müşteri sayısında bir buçuk yıl gibi kısa bir sürede % 70’e varan artış yaşandı. Firma sahibine AdWords yönetim paneli hakkında temel eğitim verildi. Tüm bilgiler ve istatistikler şeffaf bir şekilde paylaşıldı. Bu sayede firma, reklamlarından sağladığı geri dönüşleri test etme olanağı buldu.

Sonuç

Best Dog Club’ın sahibi ve yöneticisi Gamze Göksoy’a göre Google AdWords'ün yerelliği ve geri dönüş oranının yüksekliği Best Dog Club için bir dönüm noktası olmuştur. Göksoy, SEM ve Google Analytics kullanarak çevrimiçi performansını en üst düzeye çıkarttığını, Google AdWords ile çalışmaktan çok memnun olduğunu ve reklamlarına aksatmadan devam edeceğini belirtmektedir.

Best Dog Club'a başarılarının devamını dileriz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap