BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Arama Motorları ve Sosyal Paylaşım Ağları İlişkisi

Arama Motorları ve Sosyal Paylaşım Ağları İlişkisi

Arama Motorları ve Sosyal Paylaşım Ağları İlişkisi

Sosyal ağların son dönemdeki popülerliği ve arama motorlarının sosyal ağlarla olan yakın ilişkisi çerçevesinde, günümüzde pazarlama alanında yeni fırsatlar ortaya çıkmıştır. Hedef kitleyi daha rahat belirleyerek doğru yerde doğru zamanda, önceden belirlenebilir demografik seçeneklerle potansiyel müşteriye ulaşılabilmektedir.

Geçtiğimiz günlerde, 250 milyondan fazla üyesi ile dünyanın en büyük sosyal arkadaşlık sitesi kabul edilen Facebook, Yahoo ile iş ortaklığını genişlettiğini açıklamıştı. Yahoo Genel Başkan Yardımcısı Jim Stonehom’a göre, bu ortaklık sayesinde Yahoo ve Facebook’u kullanan bireyler  hesaplarını her iki ağdan da kontrol edebilecek, görüntüleyebilecek ve güncellemelerini arkadaşları ile paylaşabileceklerdi. MediaPost’ta yayınlanan bir makaleye göre benzer bir uygulamanın, Twitter ve diğer sosyal paylaşım sitelerine de adapte edilmesi ve piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu tarz karşılıklı paylaşım ilişkisinin sosyal medya ve arama motorları arasında birleşim yolu yaratılacağı düşünülmektedir.

Arama motorları sosyal ağlarda yayınlanan içerikleri daha kolay ve hızlı bir şekilde indekslemektedir. Sosyal ağların arama motoru puanları yüksektir ve harici sitenin pagerank değerini yükseltebilirler. Dolayısıyla Yahoo ve Facebook arasında var olan böylesi bir ilişki önümüzdeki dönemde diğer sosyal paylaşım siteleri ile arama motorları arasındaki ilişkinin önünü açarak hem bu siteleri kullanan kullanıcılara kolaylık sağlayacak hem de yeni bir pazarlama kapısı aralayacaktır.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap