blog-detay.php1 AdWords Rapor Merkezi Yakında Emekli Olacak! | Blog AdresGezgini

BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • AdWords Rapor Merkezi Yakında Emekli Olacak!

AdWords Rapor Merkezi Yakında Emekli Olacak!

Geçtiğimiz Haziran ayında AdWords ekibi tarafından yeniden yapılandırılan "Raporlar" sekmesi, Kampanyalar sekmesine taşınmıştı. O zamandan bu yana tüm önemli AdWords raporlarını kopyalayan AdWords ekibi, reklamverenlerin verilerini, hızlı bir şekilde kampanyalarını yönettikleri aynı sayfalardan indirmelerini sağladı.

Önümüzdeki bir kaç hafta içinde geçişinin tamamlanacağı raporlar sonucunda Rapor Merkezi de emekliye ayrılacak. Bunun sonrasında reklamverenler, raporlarının tüm planlama ve indirmelerini AdWords kampanya yönetimi dahilinde gerçekleştirebilecek. Bu yeni raporlama tarzına geçişi aşamalı olarak gerçekleştiren AdWords ekibi, reklamverenlerden aldığı geribeslemelere  göre ayarlamalar yaptı.

Örnek olarak, hesabınızdaki belirli raporlama seçeneklerini bulmakta sorun yaşadığınızı varsayalım. AdWords ekibi yardımcı olmak için, Kampanyalar sekmesindeki indirme menülerine ilgili Sıkça Sorulan Soruları ekledi ve ilgilendiğiniz görüş ve metrikleri daha kolay bir şekilde bulmanızı sağladı.

Eğer şu anda raporları Kampanyalar sekmesinden indiriyorsanız, yapılan değişikliklere zaten uyum sağlamış durumdasınız ve plananlanan tüm raporlarınızın Kontrol Paneli ve Kütüphane'ye kopyalanmış olduğunu göreceksiniz. Kasım ayı başlarına kadar, planlanan raporların tüm eski versiyonları Raporlar sekmesinden silinecek ve bunlarla ilgili emaillerin gönderimi durdurulacak. Bunun ardından da Rapor Merkezini tamamen kaldırılacak.

Bu emekliliğe hazırlanmak için, Kontrol Paneli ve Kütüphanenizin Raporlar bölümündeki plananlanan raporlarınızı, Rapor Merkezindeki eski versiyonlarıyla karşılaştırabilir, istediğiniz veriyi istediğiniz formatta aldığınızdan emin olmak için gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Değişikliklerle ilgili yardımcı olması için ek kaynaklara ihtiyaç duyuyorsanız, her bir rapor hakkında makaleler için AdWords Yardım Merkezi'ni ziyaret edebilir ya da bize ulaşabilirsiniz. Reklamlarınıza kurumsal çözümler arıyorsanız http://www.reklamvermek.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Işıl Yılmaz

AdresGezgini Ltd. Sosyal Medya Uzmanı

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap