BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Ads Script'e Yakından Bakalım!

Ads Script'e Yakından Bakalım!

Ads Script'e Yakından Bakalım!

Ads Script Nedir?

Reklam komut dosyaları, Ads verilerinizi basit bir JavaScript kodu kullanarak programlı bir şekilde kontrol etmeyi sağlar. Raporlar oluşturabilir, teklifleri güncelleyebilir, analiz için araçlar sağlayabilir, ayrıca kampanyanızın durumu ile ilgili diğer birçok özelliğe ilişkin uyarılar göndermenizi sağlayabilir. Komut dosyalarında kullanılan otomasyon, günlük işlerin çoğunu yapmak için harcanan zamandan tasarruf etmeye yardımcı olur. Bu sayede kazanılan zaman, anahtar kelime araştırması, güncellemeler, teklif stratejileri, veri analizi ve daha fazlası gibi daha verimli iyileştirmelerde kullanılabilir.

Reklam Hesaplarını Yönetirken Ads Script’i Nasıl Kullanabiliriz?

Teklif Değiştirme

Hesabınızda zaman içinde yeterince veri oluşturduysanız, komut dosyası çok yararlı olabilir. Ads scripti uygulayarak, haftanın belirli günleri ve günün saatleri için teklif ayarlamaları (daha yüksek veya daha düşük) oluşturabilirsiniz.

Duraklatma

Oluşturduğumuz her anahtar kelime veya reklam gerçekten istenilen verimde çalışmıyor olabilir. Anahtar kelimeleri, reklamları, reklam gruplarını ve hatta tüm kampanyaları duraklatmak için bir komut dosyası kullanabilirsiniz. Belirli bir yüzdesi belirleyerek, eğer bu oranın altındaysa duraklatılmasını otomatik olarak sağlayabilirsiniz.

Raporlama

Ads Scripts, Ads API aracılığıyla erişilebilen tüm raporlama arayüzlerine doğrudan erişemeyi sağlamaktadır. Adwords Query Language (AWQL) söz dizimini kullanarak oluşturulan sorgular ile Ads arayüzünde erişilebilen tüm verileri alabilmeyi sağlamaktadır. Bir çok raporun birleşiminden oluşan özelleştirilmiş raporlar oluşturabilir, veri analizi ile hesaplar üzerinde iyileştirmeler sağlayabilirsiniz.

Link Checker

Bu script, reklamlarınızın son hedefini kontrol eder ve kullanıcıları gerçek bir sayfaya yönlendirmelerini sağlar. Bazen bir siteyi güncellerken, bazı hatalar olabilir. Bu komut dosyası, trafiği çalışmayan bir sayfaya yönlendirilmesini engelleyerek para çöpe atmadığınızdan emin olmanızı sağlar.

Ads Script, komut dosyalarını kullanmanın birçok yararına devam edebiliriz. Aynı anda birçok Ads hesabını yönetme günlük işlerini otomatikleştirmek için harika bir yoldur.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Büşra Arslan tarafından yayınlanmıştır.

Büşra Arslan 1995 yılında İzmir’de doğdu. Lisans eğitimini Yaşar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümünden hazırlık dahil 4.5 yılda tamamlayan Arslan 2018 yılında mezun oldu. Bitirme Projesini Veri Yönetimi ve Veri Madenciliği üzerine yapan Arslan mevcut veriyi temiz ve anlaşılır bir yapıya getirdikten sonra bu veriler üzerinde İş Çözümleri geliştirdi. Puzzle ve deniz tutkunu olan Arslan AdresGezgini’nde Proje Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap